GeriGündem 15 yıl sonra üçüz bebek sevinci yaşadılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 yıl sonra üçüz bebek sevinci yaşadılar

Abone Olgoogle-news

Bilecik'te 15 yıldır çocukları olmayan Mustafa ve Songül İnce çiftinin tüp bebek tedavisi sayesinde üçüz çocukları oldu.

Beşiktaş Mahallesi'nde oturan ve 15 yıl önce evlenen Mustafa (35) ve Songül İnce (34) çifti, aradan geçen süreye rağmen çocuk sahibi olamadı. Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Songül İnce, Ankara Gazi Hastanesinde ikiz doktorlar Op. Dr. Ahmet ve Mehmet Erdem tarafından yapılan operasyonla toplam 4 kilo 470 gram ağırlığında 2'si erkek, 1'i kız çocuk dünyaya getirdi.
Aile, erkek olan çocukların isimlerini Ahmet ve Abdülsamet, kızın ismini de Semanur koydu.

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan baba Mustafa İnce, AA muhabirine, 15 yıl önce Songül İnce ile evlendiğini, ancak çocuk sahibi olamadıklarını belirterek, bu yüzden tüp bebek yöntemine başvurduklarını söyledi.
Ankara Gazi Hastanesi'nde ikiz doktorlar Op. Dr. Ahmet ve Mehmet Erdem'in eşine tüp bebek tedavisi uyguladığını anlatan İnce, şöyle konuştu:
“Sonunda muradımıza erdik. İkiz bebek beklerken, üçüz çocuğumuz oldu. Çok mutluyuz. Üçüz bebek olunca bakımlarında zorlanıyorum.
Üçüzlerden Ahmet'in kalbi doğuştan delik ve erkeklik organında problem var. Şu anda ilaç tedavisi uygulanıyor. Buralarda tedavisi mümkün olmadığı için Ankara'ya götürmem gerekiyor. Buna da benim gücüm yetmiyor. Devletimiz, hayırsever iş adamı ve vatandaşlarımızdan bana yardımcı olmalarını istiyorum. Sosyal güvencem bulunuyor, ancak yeterli gelmiyor. Ev sahibim 1 yıl kira almayarak bana destek verdi. Çalıştığım yerdeki arkadaşlarım arada mama ve çocuk bezi alarak bana destek oluyorlar. Üçüzlere daha iyi bakabilmek için yardım bekliyorum.”

Anne Songül İnce de, üç çocuğa birden bakmakta zorlanmasına rağmen hiç yorgunluk hissetmediğini ifade ederek, “15 yıldan beri çocuk özlemi çekiyordum. Allah'a şükürler olsun nur topu gibi üçüz bebeklerimiz oldu. Eşimle iyi bir evliliğimiz vardı, tek eksiğimiz çocuktu. Bunu da üçüzlerle tamamladık, çok mutluyum” diye konuştu.
False