15 yaşındaki çocuğa Erdoğan'a hakaret gözaltısı

15 yaşındaki çocuğa Erdoğana hakaret gözaltısı

KAYSERİ’nin Bünyan İlçesi’nde, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla 15 yaşındaki A.E. gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Olay, Bünyan İlçesi Dervişağa Mahallesi’nde bir internet kafe önünde akşam saatlerinde meydana geldi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta, Cumhurbaşkanına hakaret içerikli paylaşım yaptığı öne sürülen A.E, polis tarafından gözaltına alındı. Yaşının küçük olması nedeniyle, ifadesinin alınması için savcılığa sevk edilen A.E, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan, tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi.

SERBEST BIRAKILDI

A.E. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

İSVİÇRE BASINI GENİŞ YER VERDİ 

A.E.’nin gözaltına alınması İsviçre basınında da geniş yer buldu.

Le Matin gazetesi, Kayseri’nin Bünyan ilçesinde A.E. isimli 15 yaşındaki liseli çocuğun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya aracılığı ile hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu. Gazete iktidara geldiği günden bu yana Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle birçok öğrenci, sanatçı ve özellikle gazetecinin gözaltına alındığını yazdı.

Haberin Devamı

Tribüne de Geneve gazetesi, “Erdoğan’a hakaret... 15 yaşındaki liseli bir çocuk Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltında… Son zamanlarda Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle birçok kişi ve gazeteci tutuklandı” ifadesini kullandı.

24 Heures gazetesi, “Erdoğan’a hakaret için hapis istemi. 15 yaşındaki liseli bir gence Erdoğan’a sosyal medya aracılığı ile hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezası istenmesi ülkede büyük tepkiye sebep oldu. İnternet kafede yakalanan liseli nezarete atılırken, hakkında soruşturma başlatıldı” diye yazdı. (Zafer ATAMER CENEVRE/DHA)