GeriGündem 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

Sömestr tatili öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. 15 tatil ne zaman sorusuna alacağı cevaba göre şimdiden planlarını kurgulayacak olan vatandaşlar, 15 tatil ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

Ocak ayına sayılı gün kala 15 tatil (Sömestr) için araştırmalar hız kazandı. Ödevler, dersler ve sınavlarla geçen yorucu sürece ara vermeye hazırlanan öğrenciler, sömestr tatili için gün sayıyor. Peki 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan eğitim ve öğretim dönemi ne zaman sona erecek?

Sömestr tatili ile birlikte serbest zaman planlarını harekete geçirecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takviminde yer alan bilgileri sorgulamaya başladı. 15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna buradan alacağı bilgilere göre cevap bulacak olan vatandaşlar, okullar ne zaman tatil olacak sorusuna alacakları cevaba göre planlarına son şeklini verecek. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, tatilin başlangıcı hakkında detaylı bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı takvimiyle birlikte sömestr tatilinin başlangıç ve bitiş tarihini tüm okullara bildirmişti. MEB tarafından yayınlanan duyuruya göre, 15 tatil zili ocak ayının son haftasında çalacak. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen dersler, ödevler ve sınavlarla geçen sürece kısa bir süreliğine ara verecek.

Takvimde yer alan tarihlere göre ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.

İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2017'de sona erecek ve öğrenciler yine yaz tatiline girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

DERS SÜRESİ KISALIYOR MU?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valiliğinin öğrencileri kitap okumaya özendirmek amacıyla başlattığı ’Annem varsa, bende varım’ projesinin Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen açılışına katıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı konuşmada ders saatlerinin kısaltılması gerektiğini belirterek, "Beni 40 dakika dinler misiniz? O zaman ben de diyorum ki; 40 dakika bir ders süresiydi, ama şimdi bilim çağında, teknoloji çağında artık öğrenme süreleri kısaldı. 40 dakikada öğrenciler dikkatlerini bir noktaya odaklayamıyor. Bu ders süresini biraz kısaltmak lazım. Daha etkin öğretim için ders sürelerini kısaltmalıyız" diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False