GeriGündem '11'e 10 Kala'ya bir ödül daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'11'e 10 Kala'ya bir ödül daha

'11'e 10 Kala'ya bir ödül daha
refid:14326293 ilişkili resim dosyası

Yönetmenliğini Pelin Esmer’in yaptığı 11’e 10 Kala, Fas’ın Tetouan kentinde düzenlenen Tetouan Uluslararası Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Geçtiğimiz hafta Belçika’da düzenlenen Cinema Novo Film Festivali’nde hem ana Jüri hem de Genç Jüri Özel Ödüllerini kazanana Pelin Esmer imzalı '11’e 10 Kala' Tetouan Uluslararası Film Festivali’nde de Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Ayrıca filmin başrol oyuncusu Nejat İşler de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 14. kez verilen "Yılın En Başarılı İletişimcileri" ödüllerinde 11’e 10 Kala filmindeki performansı ile En Başarılı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Nejat İşler ve Mithat Esmer’in başrolünde oynadığı yapım daha önce Adana Altın Koza Film Festivali’nde En iyi film ve En İyi Senaryo, İstanbul Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü, Abu Dabi Film Festivali’nde En İyi Yeni Yönetmen, Tromsö Film Festivali’nde FIPRESCI, Nürnberg Türkiye/Almanya Film Festivali’nde En İyi Film ve Sinema Yazarları Ödülü, Uluslararası Ankara Film Festivali’nde ise En İyi Yönetmen, Onat Kutlar En İyi Senaryo ve En İyi Sanat Yönetimi ödüllerine layık görülmüştü.

11’e 10 Kala önümüzdeki günlerde Crossing Europe FF (Avusturya) ve IndieLisboa FF (Portekiz), Midnight Sun FF (Finlandiya) ve Era New Horizons FF (Polonya) ile festival yolculuğuna devam edecek.

'11’e 10 Kala' 23 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında Ortaköy Feriye Sineması’nda düzenlenecek olan Yeni Sinema Günleri’nde bir kez daha izleyiciyle buluşacak.

 

 

False