GeriGündem 11 Şubat Çarşamba günü İstanbul'da ve diğer şehirlerde okullar kar tatili olacak mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

11 Şubat Çarşamba günü İstanbul'da ve diğer şehirlerde okullar kar tatili olacak mı?

11 Şubat Çarşamba günü İstanbul'da ve diğer şehirlerde okullar kar tatili olacak mı?
refid:28162233 ilişkili resim dosyası

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? Beklenen kar yağışı İstanbul'da etkisini göstermeye başladı? 11 Şubat 2015 Salı günü okullar tatil mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ünün verdiği bilgiye göre Pazartesi ve Salı günü kuvvetli yağış bekleniyor. Kar yağışı sonrası oluşabilecek don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle İstanbul'da çğrenciler ve veliler kar tatili beklemekteydi ve Vali Vasip Şahin'den beklenen açıklama geldi. Peki diğer illerde durum nasıl?

İstanbul'da okullara kar tatili yok... Türkiye'yi etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışı başladı. Ankara ve Sivas beyaza büründü. Ağrı, Bingöl, Erzurum, Bitlis, Ardahan, Muş, Uşak ve Kars'ta okullar tatil edildi. İşte detaylar...

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da bugün okulların tatil edilmeyeceğini Twitter adresinden duyurdu.

Vali Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Meteorolojik tahminlere göre çok yoğun kar yağışı beklenmediğinden bugün (salı günü) okullarımızda eğitime devam edilecektir" dedi.

İstanbul Salı sabahına kar ile uyandı. Kar yağışını gören öğrenciler bugün okulların tatil olup olmadığını merak etti. Vali sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada okulların tatil olmadığını duyurdu. Şimdi öğrenciler yarın yani 11 Şubat Çarşamba günü okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. 11 Şubat Çarşamba günü okulların tatil edilip edilmeyeceği akşam saatlerinde belli olacak.

11 Şubat Çarşamba günü İstanbulda ve diğer şehirlerde okullar kar tatili olacak mı

"İSTANBUL’UN YÜKSEK KESİMLERİNDE 5 İLA 15 CM ARASINDA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR"

Meteoroloji’den İstanbul için yapılan hava tahmin raporuna göre, İstanbul’da akşam saatlerinden sonra başlayacak yağışın gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde meydana geleceği, kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışının Salı ve Çarşamba günleri Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere devam edeceği, Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren yağışın tekrar karla karışık yağmur ve yer yer yağmur şekline döneceği tahmin ediliyor. Yerde kar yüksekliğinin sahil kesimlerde 1 ila 3 cm olurken rakımın biraz yüksek olduğu yerlerde 5 ila 15 cm arasında olacağı beklenmektedir. Kar yağışı ve fırtına şeklinde esecek rüzgarın oluşturacağı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Peki İstanbul'da okullar tatil mi? 10-11 Şubat 2015 Salı günü okullar tatil mi? Velilerin ve öğrencilerin en çok merak ettiği soru haline gelen "okullar tatil mi" sorusunun cevabı henüz belli değil.

ÜÇ BÜYÜK İLDE HAVA NASIL OLACAK?
İstanbul : Bugün 10 derece olan hava sıcaklığı, pazar günü 7 dereceye düşecek. Pazartesi günü karla karışık yağmurla birlikte sıcaklık 5 dereceye düşecek. Salı ve çarşamba günü ise yoğun kar yağışı görülecek olan kentte sıcaklık 1 dereceye kadar gerileyecek.

Ankara : Başkentte cumartesi günü 12 derece olan hava sıcaklığı pazartesi günü kar yağışıyla birlikte 5 dereceye düşecek. Kar yağışı salı ve çarşamba günü de etkili olacak, sıcaklık da eksi 2 dereceye kadar düşecek.

İzmir : Kar yağışı haftaya İzmir’i de boş geçmeyecek. Hafta sonu yağmurun etkili olacağı kentte sıcaklık gündüz saatlerinde 12 ile 16 derece arasında değişecek. Kentte salı günü hava sıcaklığı hızlı bir düşüşle 2 dereceye düşecek ve 1 günlüğüne de olsa kar yağışı etkili olacak.

11 Şubat Çarşamba günü İstanbulda ve diğer şehirlerde okullar kar tatili olacak mı

Peki diğer illerimizde son durum ne ? Bugün ve yarın hangi illerde okullar tatil edildi?


UŞAK

Uşak il genelinde tüm okullar valilik kararı ile 1 gün tatil edildi.

Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında belirtilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için İl Merkezi ve İlçeler dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verildi.

Ayrıca İl geneli ve İlçeler dahil olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile idari izinli sayılacağı da bildirildi.


KARS

Yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkezde, ilçelerinde ve köylerinde okullar (salı) da tatil edildi.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle salı ve çarşamba günleri okullar tatil edildi.

AĞRI

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı merkeze bağlı tüm köy okulları ile taşıma merkezli okullar (salı) tatil edildi.

MUŞ

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili oldu muş merkez ve tüm ilçelerde (salı) okullar tatil edildi.

BİNGÖL - KARLIOVA

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 2 gündür etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığı ilçe merkezinde okul öncesi, ilköğretim okulları ve liselerde eğitimin 2 gün tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Kar nedeniyle Bingöl-Erzurum karayolu ulaşıma kapanırken, yolda mahsur kalan bir otobüsteki yolcular karayolları ekipleri tarafından kurtarıldı. Borhane mevkisinde kara saplanan 2 kamyona ise ulaşmak için ekiplerin çalışması aralıksız sürüyor.

BİTLİS

Yoğun kar yağışının devam ettiği Bitlis’te Valilik tatil kararı aldı. Bitlis Valiliği, Bitlis merkez ile merkeze bağlı köylerde yarın (salı) için ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini bildirdi. Bitlis kent merkezindeki kar kalınlığı ise yaklışık 30 santimetreyi buldu.

Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü Güroymak'ta da ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin ise idari izinli sayılacağı bildirildi.

ARDAHAN - GÖLE


Ardahan’da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, salı için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False