GeriGündem 100 bine koşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

100 bine koşuyor

Abone Olgoogle-news

ANPİL'in özelleştirme kapsamından çıkarılarak kurulu bulunduğu alana park yapılması amacıyla başlatılan imza kampanyası çığ gibi büyüyor.

ANTALYA'nın ‘‘Demokrasi Alanı’’ için özelleştirme kapsamından çıkartılarak Kepez Belediyesi'ne devredilmesi için harekete geçilen ANPİL için açılan kampanya giderek büyüyor. Kampanyaya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in de desteğiyle halkın katılımı da arttı.

KATILIM BÜYÜK

1960'lı yıllarda 263 hektar alana kurulan ANPİL Fabrikası'nın arazisinin parka dönüştürülmesi amacıyla Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay'ın başlattığı imza kampanyasında kısa sürede 50 bin imzaya ulaşıldı. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı sırasında TSK'nın kuru pil ihtiyacını karşılayan fabrika rekabete yenik düştüğü için özelleştirme kapsamına alınmıştı.

HEDEF 100 BİN

ANPİL'in kurulu bulunduğu alanın kent parkı olması için başlatılan ‘‘ANPİL kent parkı olmalı, halkımıza kalmalı’’ kampanyasında 100 bin imza toplanması hedeflendi. Kepez Belediye Başkanı Atay, toplanan imzaları Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Özelleştirme İdaresinden Sorumlu Devlet Bakanlığı'na resmi yazı ile göndereceklerini söyledi. İsteklerinin gerçekleşmesi halinde araziye ‘‘Demokrasi Alanı’’ adını vereceklerini ifade eden Atay, ‘‘Yeşili seven demokrasiyi seven demek’’ dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle