1 yıldır kayıp kadının cesedi bulundu

Antalya Kemer ilçesinde yaklaşık 1 yıl önce kaybolan Jeldeza Mustafavoviç'in cesedi, İzmir'in Çeşme ilçesinde kıyıla gömülmüş olarak bulundu.

Haberin Devamı

Alınan bilgiye göre, Kemer'de Jeldeza Mustafavoviç'in (58) geçen yıl mayıs ayında “kaybolması” üzerine Antalya Cinayet Büro Amirliği ekipleri inceleme başlattı. İncelemede Mustafavoviç'in izine rastlanılamazken, E.A. (37), D.K. (36), B.B.'nin (36), vekaletle kadının bankadaki paralarını çekmek ve dükkanlarını satmak istediği bilgisine ulaşıldı.
Kuşku üzerine gözaltına alınan 3 kişinin aldığı vekaletnamelerin sahte olduğunu belirleyen polis, bu vekaletnameleri hazırladığı iddiasıyla H.E.'yi de İzmir'de yakaladı.

Sorgularında vekaleti Mustafavoviç'in verdiğini ve akıbetini bilmediklerini söyleyen H.E. ve 3 kişi, 17 Mayıs 2008'de sahtecilik suçundan tutuklanarak cezaevine konuldular.

POLİS, 1 YIL İZ SÜRDÜ

Bu olayın ardından kadının öldürüldüğü olasılığı üzerinde durmaya başlayan Antalya Asayiş Şubesi Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, H.E.'nin ilişkilerini geriye dönük olarak araştırdılar.

Telefon dökümanlarından otel konaklamalarına ve otobüs yolculuklarına dek tüm ayrıntıları inceleyen polis, H.E.'nin bağlantılı olduğu kimi kişileri inceledi.

H.E.'nin arkadaşı M.B.'nin, kadının kaybolmasından sonra ilçeden ayrıldığını belirleyen polis, yol üzerindeki benzin istasyonlarında yaptığı incelemede ise, bu kişiyle S.T. ve B.K.'nın Denizli'de kadına ait cipe benzin alıp İzmir yönüne gittiğini güvenlik kamera kayıtlarında belirledi.

Tespit üzerine şüpheliler M.B. (38), S.T. (19) ve B.K. (19), İzmir'de gözaltına alındılar.

Zanlılar, Antalya'da H.E. aracılığıyla kadınla tanıştıklarını ve yanında işe başladıklarını, yine H.E.'nin azmettirmesiyle kadını öldürdüklerini, cesedi kadına ait ciple İzmir'in Çeşme ilçesi Çiftlikköy mevkine getirip toprağa gömdüklerini anlattılar.

Zanlıların yer göstermesiyle, kadının cesedi kıyı yakınında toprağa gömüldüğü yerden çıkarıldı.

BENZEYEN KADINLA VEKALET ALMIŞLAR

Zanlılar ayrıca, H.E.'nin yönlendirmesiyle, öldürülen Mustafavoviç'e benzeyen bir kadın bulduklarını, bu kadına yaptırılan makyajın ardından Mustafavoviç'in kimliğiyle noterde H.E.'nin belirlediği E.A., D.K. ve B.B. adına vekalet çıkarttıklarını itiraf ettiler.

Bu bilgi üzerine diğer zanlıların ardından A.K. adlı kadın da gözaltına alındı. Zanlıların, sorgulanmak üzere Antalya'ya götürüldükleri belirtildi.

ASLAN: “BİR BÜTÜN GİBİ ÇALIŞTIK”

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadının kaybolmasının dışında hiçbir kanıt olmadan kuşkular üzerine çalışma başlattıklarını vurgulayarak, 1 yıl titizlikle çalışılarak zanlılara ve cesede ulaşıldığını söyledi.

Aslan, “Cinayetinin çözülmesi için Antalya ve İzmir emniyet teşkilatları bir bütün olarak çalıştı ve başarıya ulaştık” dedi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: