GeriGündem 1.2 ton uyuşturucu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1.2 ton uyuşturucu

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü, dün yapılan bir operasyonla 10 trilyon lira değerinde 1 ton esrar, 200 kilo da eroin ele geçirdi. Güneydoğu'dan getirilen uyuşturucuyla ilgili olarak 11 kişi gözaltına alındı. Gizli tutulan operasyonun sürdüğü bildirildi.

Star Casino-su'nun sahibi ve düşük tirajlı bir gazetenin yeni ortağı Hasan Erkuş'a ait olduğu iddia edilen ve piyasa değeri yaklaşık 10 trilyon lira olan 1 ton esrar ve 200 kilo eroin Çamlıca gişelerinde gerçekleştirilen bir operasyonla ele geçirildi.

Narkotik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaptıkları istihbarat çalışmaları sonucunda Hakkari Yüksekova'dan BL 06 DR plakalı TIR'a bir ton esrar, 34 TA 3478 plakalı kamyona ise 200 kilo eroinin Hollanda'ya yüklenmek üzere gönderildiğini belirlediler.

GİŞELERDE OPERASYON

Takibe alınan araçlara, perşembe günü Çamlıca Gişeler'de operasyon düzenlendi. Kamyon şoförü Mehmet Üstündağ ile malın İstanbul'daki karşılayıcısı Mehmet Seviş'in ifadeleri doğrultusunda uyuşturucunun, Hasan Erkuş'a ait olduğu belirlendi.

Polis, önceki akşam Erkuş'un Bahçeşehir ve Ataşehir'deki evlerine operasyon düzenledi. Hasan Erkuş'un yakalandığı Bahçeşehir'deki evinde 300 gram da kokain ele geçirildiği öğrenildi.

MİLLETVEKİLİNİN YEĞENİ

Çok gizli yürütülen operasyonda, gözaltına alınan 11 kişinin arasında, eski DEP Milletvekili Ahmet Türk'ün yeğeninin de bulunduğu belirtildi.

Gözaltına alınan Hasan Erkuş, Ataköy Atrium'da yaklaşık dört ay önce, uyuşturucu parası nedeniyle çıktığı ileri sürülen bir tartışmada ayağından vurulmuştu. Ataköy'deki kanlı olaya, Hasan Alaş'ın Yüksekova'dan getirtip, Hasan Erkuş kanalıyla Avrupa'ya gönderdiği iddia edilen uyuşturucuya ait 160 bin doları tahsil etmek istemesinin neden olduğu ileri sürülmüştü.

Operasyonun sürdürüldüğünü belirten Narkotik Şube yetkilileri, uyuşturucu kaçakçılığına karışan şebekenin diğer elemanlarının arandığını bildirdiler.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False