Gül soyunma odasına girince UEFA ceza kesti

Gül soyunma odasına girince UEFA ceza kesti

MİLLİ takımın Euro 2008’in yarı finalinde karşılaştığı Almanya maçını izlemek için İsviçre’nin Basel kentine giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindeki heyetin maçtan sonra soyunma odasına girmeleri üzerine UEFA, Futbol Federasyonu’na 35 bin euro ceza verdi.

Haberin Devamı

TFF: Herhangi bir ceza gelmedi

Futbol Federasyonu, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki profesyonel futbol kulüpleri ve spor muhabirlerini bilgilendirmek amacıyla Palandöken Dağı’ndaki Polat Rönesans Otel’de bir toplantı düzenledi.  

Yeni sezonda akredite konusuna büyük önem verileceğini ve para cezalarının arttırılacağını belirten Futbol Federasyonu Akreditasyon Sorumlusu Cem Akdağ, kulüp görevlilerinin bu konuya önem vermelerini istedi. Kulüp yöneticilerinin, “Maçları izlemeye valiyle birlikte korumalar ve şoförü de geliyor. Onları valiye ayıp olacak, aldığımızda da biz ceza yiyeceğiz. Bunu nasıl aşacağız?“ sorusunu cevaplandıran Akdağ, UEFA ve FIFA’nın kurallarının açık olduğunu söyledi.

“CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN AKREDİTESİ YOKTU“  

Türkiye-Almanya yarı final karşılaşması için sadece 44 akreditasyon kartı verildiğini açıklayan Cem Akdağ, maçtan sonra kartı olmayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yanındakilerin soyunma odasına girdiğini hatırlatırken şöyle dedi:

Haberin Devamı

“Görevliler, kartları olmadığı için giremeyeceklerini söyleseler de, heyet içeri girmiş. Bu yüzden hemen 35 bin euro para cezası gelince ödedik. Bu sizler için en iyi örnek olsa gerek. Kurallar açık ve net. Akreditasyon kartı olmayanlar yüzünden kulüpler bu yıl ağır cezalarla karşı karşıya kalabilir. O nedenle kartı olmayanları, akredite bölümlerine almamaya gayret göstereceksiniz.“

Haberle ilgili daha fazlası: