Güçlü şampiyon

130 kilonun finalinde Kübalı Alexis Rodriguez ile karşılaşan Zekeriya Güçlü, rakibini uzatma bölümünde 4-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu...

Hafif geldi

Mutluyuz, gururluyuz. Dünya minderlerinde GÜÇLÜ ile güçlüyüz. Mahmut Demir'den ağır sıkletin şampiyonluk bayrağını devralan Zekeriya Güçlü, bu kez bayrağı Sibirya'da dikti. 130 kilo güreşçimiz final maçında Kübalı Alexis Rodriguez'i uzatma bölümünde 4-0 yenerek dünya şampiyonu oldu.

Kontrollü güreş

Zekeriya, maça kontrollü girdi. Rakibini el enselerle sersemletip, dalmak istedi. Ancak Kübalı iyi kapandı. Hakem güreşçimize iki pasivite verdi. Kübalı her ikisinde de başarılı olamadı. Kübalı bunlardan birinde Zekeriya'yı çırpmak isterken, güreşçimiz aniden döndü, Kübalı'nın topuklarından yakaladı. İri gövdesiyle üstüne çöktü, 1 puan aldı.

Uzatmada

Uzatma bölümüne gidildi. Bu kez tek daldı, havada çiftledi, sürdü, yarım köprüye getirdi. 3 puan daha alınca minderden 4-0 galip indi. Böylece Güçlü 3 yıl aradan sonra Türkiye'ye serbest stilde dünya şampiyonluğunu kazandırdı. 69'da Yüksel Şanlı, Rus Saitiev'e 2 dakikada tuş olup, elendi. Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nı 1 altın, 1 gümüş madalya ile tamamladık.

Haberle ilgili daha fazlası: