GeriFutbol Gökdeniz Türkiye'ye dönecek mi? Açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökdeniz Türkiye'ye dönecek mi? Açıkladı

Gökdeniz Türkiye'ye dönecek mi? Açıkladı

Rusya Premier Lig ekiplerinden Rubin Kazan'ın Türk futbolcusu Gökdeniz Karadeniz, futbol oynamaya devam etmek istediğini, Türkiye'ye dönüp dönmeme konusunda ise her şeyi zamanın göstereceğini söyledi.

Gökdeniz Karadeniz, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumuriyeti'nin başkenti Kazan'daki Kazan Arena Stadı'nda Rubin Kazanlı taraftarlarla bir araya geldi.

Rubin Kazan'a transfer olmadan önce o dönemdeki teknik direktör Kurban Berdiyev ile 2-3 kez görüştüğünü belirten 35 yaşındaki futbolcu, "Bu görüşmelerden sonra çok düşündüm. Tataristan ile Türkiye kültürel yönden birbirine çok yakın. İyi ki, Rubin Kazan'ı seçmişim. Çok mutluyum" dedi.

Gökdeniz Karadeniz, geleceğiyle ilgili sorular üzerine, Rubin Kazan'la 2,5 yıllık sözleşmesinin bulunduğunu hatırlatarak, futbolu bırakınca ne yapacağını daha düşünmediğini bildirdi.

Futbol oynamaya devam etmek istediğini kaydeden tecrübeli oyuncu, "Türkiye'ye dönecek miyim dönmeyecek miyim şimdilik bu soruya cevap vermek zor. Zaman gösterecek. Rubin Kazan için daha çok şey yapmalıyım. Burada kupa kaldırmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Taraftarlar ile bir araya geldiği etkinliğe ailesiyle katılan Gökdeniz Karadeniz'e, minik futbolseverler de büyük ilgi gösterdi. Minik bir taraftardan hediye olarak Tatarların milli şapkası "Tübetey"i alan ve deneyen Gökdeniz Karadeniz, basın mensuplarının Krylya Sovetov maçında attığı iki golün ardından neden bu şapkayı taktığı sorusuna da cevap verdi.

Bir sakatlık yaşadığını ve uzun süre gol atamadığını anımsatan Gökdeniz Karadeniz, "Gol atınca şapkayı takmayı uzun zamandır düşünüyordum. Şapkayı takmak da Krylya Sovetov maçında nasip oldu. Ancak tübeteyi kafaya takmak önemli değil, onu gönüle takmak önemli ve biz onu gönlümüze daha önceden taktık" ifadelerini kullandı.

Gökdeniz Karadeniz, Türkiye ve Türk insanlarına da seslenerek, "Tataristan, Türkiye ile kardeş bir ülke. Burası çok güzel bir yer. Tataristan ve Kazan'da gezilmeye ve görülmeye değer çok yer var. Türkiye'deki tüm insanların burayı ziyaret etmelerini isterim" şeklinde görüş bildirdi.

Rubin Kazan'a 2008 yılında transfer olan Gökdeniz Karadeniz, Rusya Premier Lig'in 12. haftasında Ufa ile oynanan maçta Tataristan takımıyla 250. maçına çıkmıştı.

False