ZONGULDAK HABERLERİ

GMİS Yönetim Kurulundan CHP İl Ve İlçe Başkanlıklarına Ziyaret

IHA
12.01.2016 - 16:32 |Son Güncelleme :

GMİS YÖNETİMİNDEN CHP'YE ZİYARET

IHA

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Ahmet Demirci ve Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı ile İlçe Başkanlığı’nı ayrı ayrı ziyaret etti.
CHP İl Başkanı Ahmet Altun’u ve İl Yönetimi ile CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve İlçe Yönetimini ziyarete GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin yanı sıra GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hakkı Arslan, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ katıldı.
“ZONGULDAK’I İLERİYE GÖTÜREBİLMEK İÇİN MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Göreve seçilmiş olmalarından dolayı İl Başkanı Altun ile Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve il-ilçe yönetim kurullarını kutlayan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ziyaretlerde şöyle konuştu; “Yeni görevleriniz nedeniyle sizleri tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz. Allah utandırmasın. Öncelikle biliyorsunuz bugün İstanbul Sultanahmet’te bombalı bir saldırı düzenlendi. İlk bilgilere göre çoğu yabancı turist 10 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Saldırıyı kınıyoruz. Sizler de zor bir dönemde görev aldınız. Önemli sıkıntılar içindeyiz. Hep birlikte elele vererek bu sıkıntıları da aşacağımıza inanıyorum. Zonguldak’ın, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) çeşitli sorunları var. Zonguldak’ı, TTK’yı ileriye nasıl götürebileceksek, o yönde faydalı olabilmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. TTK’ya işçi alımıyla ilgili olarak tüm bölge milletvekillerimizle istişare içindeyiz. Tüm siyasetçiler bizlere bu konuda destek vereceklerini belirttiler. Sizlerin de bizlere yardımcı olacağınızı umuyoruz. Hep birlikte Zonguldak’ı, bölgemizi ileriye götürebilmek için mücadele edeceğiz."
“BENİM BİR YANIM SENDİKADIR”
Ziyaret nedeniyle teşekkür eden CHP İl Başkanı Ahmet Altun, İstanbul’daki saldırıyı kınadı. Altun şöyle konuştu; “Benim bir yanım da sendikadır. Görev yaptığım dönemde her ne kadar mühendis-memur olsam da sendika kültüründen ve kökeninden geldim. Yarı parçam sendikadır. TTK’nın durumunu, işçilerin durumunu yakinen biliyorum. Bu konudaki görüşlerim bellidir. TTK’ya işçi alınması için elimden gelen her türlü çabayı sarf edeceğimi şimdiden beyan ediyorum. Zonguldak’ı kalkındırmak için ne yapılması gerekiyorsa, müştereken, güç birliği içinde yapacağız. Bu yapılmazsa zaten Zonguldak balıkçı barınağı olacaktır.”
“DESTEK VERECEK, YANINIZDA OLACAĞIZ”
Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, “Zonguldak için, özellikle TTK için, maden işçisi için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız. Milletvekillerimizin çalışmaları da bu yönde. Ama sadece bizim milletvekillerimiz değil tüm bölge milletvekillerinin bu konuda birlik olması, omuz omuza vermesi ve bu sorunları halletmesi için biz de elimizden gelen baskıyı yapacağız. Hangi konuda destek isterseniz doğru olan her konu da sizlere destek verecek ve yanınınız da olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden GMİS Yönetim Kurulundan CHP İl Ve İlçe Başkanlıklarına Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ocak 2016 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GMİS Yönetim Kurulundan CHP İl Ve İlçe Başkanlıklarına Ziyaret haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

08 Ocak 2021, Cuma
 • İmsak
  06:40
 • Güneş
  08:12
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı