GAZİANTEP HABERLERİ

GKV Anaokulu velileri, öğretmenlerle buluştu

DHA
16.09.2018 - 11:06 |Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- GKV Özel Anaokulunda düzenlenen toplantıda öğrenci velileri 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı öncesinde anaokulu eğitim kadrosu ile tanışarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. GKV Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak eğitim sistemi ve gerçekleştirilecek projelerle ilgili velileri bilgilendirirken soru cevap şeklinde geçen toplantıda velilerin merak ettiği konular hakkında da bilgiler verildi.
2018-2019 eğitim öğretim yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda görev yapacak olan sınıf ve branş öğretmenleriyle bir araya gelen öğrenci velileri yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak eğitim modelleri hakkında bilgilendirildi. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk veli toplantısını başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden toplantıda GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut,  anaokulunda görev yapan tüm sınıf öğretmenleri, Yabancı Dil, Spor, Sanat, Rehberlik alanındaki eğitim kadrosunun yer aldığını ve velilerin yeni dönemle ilgili merak ettikleri konuların aydınlatıldığını ifade ederek  Öğretmenlerimiz yeni dönemde uygulanacak eğitim-öğretim programları, sosyal faaliyetler, uyulması gereken okul kuralları konusunda tüm katılan velilerimizi bilgilendirdik. GKV Özel Okulları olarak öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin anaokulundan itibaren ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Dolayısıyla GKV Özel Anaokulunda hayata geçirdiğimiz eğitim yaklaşımları ve uygulamalar ile öğrencilerimizi bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretim basamağına en doğru şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çocukların daha bağımsız ve liderlik becerileri ile öne çıkması, sakin ve özgür bir ortamda öğrenmenin gerçekleşmesi ve çocukların bireysel farklılıklarına odaklanmak amacıyla Montessori yaklaşımını hayata geçirdik. Bu yaklaşımda Matematikle ilgili kavramları Montesorri metaryalleriyle eğlenceli hale getirerek daha somut bir  öğrenme gerçekleştirmeyi sağlıyoruz. Anaokulu öğrencimizi bu sayede bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretime hazırlıyoruz. Diğer hayata geçirdiğimiz model olan GEMS (Great Explorations in Math and Science) Eğitimi ile çocukların küçük yaşlarda bilim ve deneylere ilgi duymasını sağlıyoruz. 21'nci yüzyıl çocuklarının eğitimcileri olarak yenidünya bizden akademik başarıya odaklanmamızı beklese de geleceğin yetişkinlerini yetiştirmek esas odak noktamız. Sosyal ve Duygusal Öğrenme programıyla amacımız öğrencilerimizin  empati kurma, şefkat gösterme, akranlarıyla iyi geçinme, zorbalıktan kaçınma, öfke yönetimi, kendini sakinleştirme gibi özelliklerini geliştirmektedir” dedi. 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanacak eğitim metotları ve projeler hakkında da bilgiler veren Bulut velilerin merak ettikleri konularda sorularını da yanıtladı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde GKV Anaokulu velileri, öğretmenlerle buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

05 Nisan 2020, Pazar
 • İmsak
  04:41
 • Güneş
  06:03
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:20
Sayfa Başı