GeriSpor Giunti müjdesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Giunti müjdesi

Beşiktaş, İtalyan orta saha oyuncusu ve kulübü Brescia ile anlaştı. 1.5 yıllık sözleşme yapılan Giunti'nin yarın İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Telefonla görüştüler

Beşiktaş, Rumen Marius Maldarasanu'nun ardından İtalyan Federico Giunti'nin de transferini bitirdi. Siyah beyazlı yönetim, Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun sezon başında da istediği Brescia'nın orta saha oyuncusu ile kesin anlaşma sağladı. Transfer komitesinden Yıldırım Demirören ve Kıvanç Oktay, önceki gün telefonla görüştükleri Giunti'ye son derece cazip bir teklif sundu.

Eşini ikna etti

Giunti, ‘‘Teklifiniz çok iyi. Ancak eşim İstanbul'a gelmek istemiyor. Önce onu ikna etmem lazım’’ diyerek, Demirören ve Oktay'dan bir kaç saat süre istedi. Eşini ikna etmeyi başaran İtalyan futbolcu daha sonra siyah beyazlı yöneticileri arayarak, ‘‘Eşim İstanbul'a gelmeye razı oldu. Kulübümle de anlaşırsanız, gelirim’’ dedi.

1 milyon dolar

İtalyan yıldızın bu sözleri üzerine yönetici İbrahim Altınsay ile Kulüp Direktörü Erdil Arpacı, İtalya'ya giderek, Brescia yetkilileriyle masaya oturdu. Saatler süren pazarlığın ardından taraflar her konuda anlaşma sağladı. Daha sonra Giunti ile biraraya gelen Altınsay ve Arpacı, tecrübeli futbolcuyla 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Toplam 1 milyon dolara malolan Giunti'nin yarın İstanbul'a gelmesi bekleniyor.
False