GeriFutbol Gezi Parkı'na müdahaleye futbol dünyasından tepki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gezi Parkı'na müdahaleye futbol dünyasından tepki

Gezi Parkı'na müdahaleye futbol dünyasından tepki
refid:23518512 ilişkili resim dosyası

Gezi Parkı eylemine karşı başlatılan polis müdahalesi ardından yaşanan tablolara futbol dünyasından da tepki geldi.

Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Yekta Kurtuluş, Twitter hesabından "Şiddeti  durdurun" mesajını paylaşırken, Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Hakan Kutlu futbol dünyasının olaylara sessiz kalmasına eleştiri getirdi ve "Yanlış hakem kararları sonrası birbirimizi yemekten başka ülkemize katkımız olmayacak mı?" dedi.

Gezi Parkına müdahaleye futbol dünyasından tepki


Gezi Parkı eylemlerine polisin dün başlattığı müdahale futbol dünyasından bazı isimlerin de tepkisini çekti. Galatasaraylı futbolcu Yekta Kurtuluş, "Şiddeti durdurun", "Bu kendi halkını sırtından vurmaktır" ve "Hayatım boyunca insanları sadece insan oldukları için sevdim. ayrım yapmadan. bu yuzden bu olaylar karsısında durusum siyasi değil insanidir" mesajlarını yayınladı.

HAKAN KUTLU İSYAN ETTİ
Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Hakan Kutlu ise hem yaşananlara hem de bu yaşananlara futbol dünyasının önemli isimlerinin sessiz kalmasına isyan etti. Kutlu, Twitter hesabından; "Yanlış hakem kararı sonrası birbirimizi yemekten başka ülkemize katkımız olmayacak mı?", "Her kesimden insanlar bir şeyler yapmaya çalışırken biz futbol camiası olarak hiçbir şey yapmadık ve sınıfta kaldık", "Hem hükümete yakın hem de camialarına hakim hocalarımız olayların bitmesi için neden öncülük yapmıyorlar"? mesajlarını paylaştı.


Gezi Parkına müdahaleye futbol dünyasından tepki

False