GeriFutbol Gençlerbirliği'nde muhalifler patladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençlerbirliği'nde muhalifler patladı

Gençlerbirliği'nde muhalifler patladı
refid:27261244 ilişkili resim dosyası

Gençlerbirliği'nde yaşanan teknik direktör boşluğu bir dönem Bursaspor'u çalıştıran İrfan Buz ile doldurulurken son yaşanan gelişmeler karşısında muhalifler seslerini yükseltmeye başladı.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, 36 yıllık başkanlığı süresince 59 antrenör ile çalışırken, bunlardan 38'ini görevden aldı veya el sıkışılmasına rağmen sözleşme imzalamadı. Bu isimler arasında son darbeyi ise Mustafa Kaplan yedi. Cavcav tarafından görevinden geçen hafta alınan Kaplan'ın yerine ise, İrfan Buz getirildi. Cavcav yeni teknik adamı ile, yarın (Çarşamba) saat 12-00 de imza töreni düzenleyerek imza attıracak.

Cavcav'ın son bombası ise teknik adam konusunu futbolcularla görüşerek belirlemesi oldu. Cavcav'ın "yabancı hoca mı, yerli hoca mı istiyorsunuz?" şeklindeki sorusu gündeme bomba gibi düştü. İlhan Cavcav'ın, futbolcular yabancı hoca istemeyince İrfan Buz ile anlaştığı ifade edildi. Mustafa Kaplan'ı görevden alarak gündeme oturan sözler kullanan Cavcav, Eskişehirspor maçı kadrosunu kendisi yaptı ve bu karşılaşmayı İlhan Cavcav 2-0 kazandı.

36 yıldır Gençlerbirliği kulüp başkanlığını yürüten İlhan Cavcav, bu süre içerisinde 59 antrenör ile çalışırken, 38 ismi tek taraflı olarak görevden aldı. Futbolcu transferlerine kadar kendisi yapan ve sürekli başkalarını suçlayan duayen Başkan Cavcav, Fehmi Baştüzel, Kadri Aytaç, Teoman Yamanlar, Metin türel, Samet Aybaba, Erdoğan Arıca, Mesut Bakkal, Fuat Çapa, Mustafa Kaplan ve Ersun Yanal gibi isimlerle 2 ve daha fazla sözleşme imzaladı. Ersun Yanal , Kemal Özdeş ve Giray Bulak ile anlaştı ancak İlhan Cavcav, idmana dahi çıkmadan bu isimlerle paralarını ödeyerek yollarını ayırdı.

Takımın transferlerini kendisi yapan ve birçok kez antrenörleri ve yönetimindeki arkadaşlarını suçladığı öğrenilen İlhan Cavcav'ın hiçbirinden memnun kalmayarak görevlerinden aldığı veya anlaşma yapmadığı hocalar ise şöyle:
"Ruhi Yavuz, Fehmi Baştüzel, Mümtaz Tümer, Enver Ürekli, Teoman Yamanlar, Kadri Aytaç, Tınaz Tırpan, Erkan Kural, Metin Türel, Hüsnü Macurni, İbrahim Aydın, Gündüz Tekin Onay, Josep Jarabinsky, Aldoğan Argon, Battal Tokyay, Valeri Nepomniachi, Gurban Berdiev, Agusto Palacios, Zafer Göcüler, Sadi Tekelioğlu, Luka Peruzoviç, Yılmaz Vural, Karol Pecze, Samet Aybaba, Hasan Gül, Walter Meeuws, Erdoğan Arıca, Ersun Yanal, Oğuz Çetin, Ziya Doğan, Mesut Bakkal, Fuat Çapa, Reinhard Stumpf, Bülent Korkmaz, Thomas Doll, Ralf Zumdick, Mustafa Kaplan, Giray Bulak, Metin Diyadin, Mehmet Özdilek, Kemal Özdeş ve Mustafa Kaplan.''

False