GAZİANTEP HABERLERİ

Geçmeyen ağrılara çare 

DHA
20.04.2017 - 09:14 |Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Anka Hastanesi ağrı şikayeti bulunan hastalara şifa dağıtıyor. Hastanenin Algoloji biriminde, her türlü kronik ağrının yanı sıra, sebebi bulunamayan şiddetli ağrıların tedavisi gerçekleştiriliyor.
Özel Gaziantep Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer, uzun süre devam eden ve kronik ağrı olarak adlandırılan ağrının insanların yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini dile getirerek, Algoloji branşının doğuşuyla birlikte ağrının artık kader olmaktan çıktığını, üstesinden gelinebilecek bir hal aldığını söyledi.
Dr. Fırat Dalgıçer şu bilgileri verdi:
"Algoloji klasik tedavi yöntemlerine cevap vermeyen, kronik ve dirençli ağrılarda medikal tedavi ve girişimsel işlemleri uygulayan ağrı bilimidir. Özel Gaziantep Anka Hastanesi Algoloji birimi olarak klasik tedavi yöntemlerine cevap vermeyen kronik ağrısı olan bu tip hastaların bir çok farklı ve özel teknik uygulayarak ağrılarına çözüm bulmaktayız. Algoloji birimimiz tarafından tedavisi gerçekleştirilen ağrı tipleri içinde bel-boyun fıtığı gibi omurlar arasında sinir sıkışmasına bağlı ağrılar, migren yada diğer tip baş ağrıları, şeker hastalığına bağlı polinöropati ağrıları, omuz-boyun-bel ve dizlerde görülen kronik yumuşak doku romatizmasına bağlı ağrılar, kanser hastalarında görülen ağrılar, kemik erimesine bağlı ağrılar, zona ve benzeri cilt hastalıklarından kaynaklanan ağrılar, damarsal dolaşım bozukluğuna bağlı ağrılar, psikosomatik ağrılar, cinsel ilişki kaynaklı ağrılar gibi birçok ağrı tipi yer almaktadır. Bu tip ağrı şikayetleri ile Algoloji birimimize başvuran hastalarımızda, hastalık hikayesini alarak gerekli muayene ve tetkik işlemleri sonrası hastalığına dair sebep ve sonuç ilişkisini ortaya çıkarmakta ve her bir hasta için ayrı ayrı olmak üzere en uygun tedavi şeklini belirlemekteyiz. Algoloji birimimizde uygulanan ağrı önleyici tedavi uygulamaları arasında Epidural kateter işlemi, proleterapi, eklem enjeksiyonları, sinir ve ganglion blokajları gibi birçok farklı yöntem bulunmaktadır."
Benzer ağrısı olan herkese aynı tedavi yönteminin uygulanamayacağı uyarısında da bulunan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer, "Her beden farklı olduğu için ve ağrıya eşlik eden diğer faktörler kişiden kişiye değiştiği için bir hastamızda fayda sağlayan ilaç veya tedavi yöntemi, bir diğer hastamıza uygun olmayabilir. Bu nedenle tedaviler her zaman kişiye özel olmalıdır. Uzun süreli ve sebebi bulunamayan ağrısı olan hastalar Algoloji birimimize başvurarak yapılan tetkik ve değerlendirmeler sonrası kendileri için en uygun tedavi yöntemini öğrenebilir ve tedavilerini gerçekleştirebilirler" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Geçmeyen ağrılara çare  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2017 tarihinde saat 09 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geçmeyen ağrılara çare  haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:41
 • Güneş
  05:16
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  19:37
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı