GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te 'YouStartup Girişimcilik Zirvesi'

DHA
23.11.2016 - 14:39 |Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile Gaziantep TEB Girişim Evi işbirliğiyle Atatürk Kültür Merkezi'nde 'YouStartup Girişimcilik Zirvesi' gerçekleştirildi.

Zirvenin açılışında konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Türkiye olarak petrol, altın ve çok büyük katma değer kazandıracak zenginliğimizin olmadığını belirterek, "En büyük zenginliğimiz ülkemizdeki genç ve dinamik kuşaklar yani insan gücümüz" dedi. Bu insan gücünü aktif halde tuttuğumuz, onu toplumun ihtiyaçlarına ve gelişen dünya trendlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak alt yapılarla donattığımız müddetçe doğal zenginlik açısından büyük kaynaklarımız olmasa da dünyada rekabet edebilecek ülkeler arasındaki yerimizi hem koruyacak hem de üst seviyelere çekeceğimize inandığını ifade eden Prof. Dr. Bedir, ülkemiz açısından bu tür faaliyetlerin insan gücünün ekonomiye kazandırılması için çok büyük katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti. Prof. Dr. Bedir, şunları söyledi:

"Bu tür konferans ve etkinliklerin hepsi birer kıvılcım. Bu kıvılcımlar bir araya geldiğin de eminim ki büyük bir alev olacaktır. Bu alev de ülkemizin refahı ve kalkınması için büyük hamlelerin altyapısını oluşturacaktır. Bugün gerçekleştirilecek olan youstartup birlikteliğin en büyük çıktısı girişimciliği profesyonel olarak yapan, bu konuda hikayesi olan mentörlerin sizlerle buluşmasını sağlamasıdır. Gaziantep Üniversitesi olarak siz girişimci arkadaşlarımızın daima arkasında olacağız ve sizleri destekleyeceğiz. Ülkemizde genç dinamik nüfusu harekete geçirilmesi lazım. Bu gençlerin toplumun hizmetine talip olacak duruma getirmek gerekiyor. Herkesin değil kimsenin göremediği fırsatları görüyorsanız siz bir girişimcisiniz."

YouStartup Girişim Fikir Projesi'nin sahibi Erdal Gökhan Güneş ise girişimciliğe nasıl başladığının hikayesini paylaşarak, YouStartup hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Açılış konuşmaları sonrasında; 'Girişimcilik ve Girişim Nasıl Kurulur?, Melek Yatırımlar ve Girişim Fonları' konularında paneller düzenlenirken, 'Başarılı Bir Girişim Örneği, Kamu Destekleri ve Hibe Programları, Startup Hukuku, TEB Girişim Evi, TARGET ve Girişiminizi ABD'ye Taşıyın' konularında gün boyu süren sunumlar yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te 'YouStartup Girişimcilik Zirvesi' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Kasım 2016 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te 'YouStartup Girişimcilik Zirvesi' haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:43
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı