GeriSpor Gaziantepspor UEFA Kupası'nda FC Zimbru Chisinau takımı ile eşleşti
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Gaziantepspor UEFA Kupası'nda FC Zimbru Chisinau takımı ile eşleşti


UEFA Kupası ön eleme turu kuraları çekildi. İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılan kura çekiminde, bu kupada Türkiye'yi temsil edecek iki takımdan biri olan Gaziantepspor, Moldova'nın FC Zimbru Chisinau takımı ile eşleşti. Kırmızı siyahlılar ilk maçı 9 Ağustos'ta deplasmanda, rövanşı ise 23 Ağustos'ta kendi sahasında oynayacak.

Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe'yi yenerek kupayı müzesine götürerek UEFA Kupası'na katılmaya hak kazanan diğer Türk temsilcisi Gençlerbirliği ise mücadeleye birinci turdan itibaren katılacak.

Eşleşmeler:
FC Zimbru Chisinau (Moldova)-Gaziantepspor

SP Cosmos (San Marino)-SK Rapid Wien (Avusturya)

FK Pelister (Makedonya)-FC St. Gallen (İsviçre)

FC Dinamo Bucuresti (Romanya)-KS Dinamo Tirana (Arnavutluk)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenya)-FC Shafa (Azerbaycan)

FC Midtjylland (Danimarka)-Glentoran FC (Kuzey İrlanda)

JK Trans Narva (Estonya)-IF Elfsborg (İsveç)

Club Brugge KV (Belçika)-IA Akranes (İzlanda)

GI Gotu (Faroe Adaları)-FK Obilic (Yugoslavya)

FC Brasov (Romanya)-FC Mika (Ermenistan)

Viking FK (Norveç)-NK Brotnjo (Bosna-Hersek)

FC CSCA Kiev (Ukrayna)-FC Jokerit (Finlandiya)

FK Vardar (Makedonya)-Standard de Liege (Belçika)

HJK Helsinki (Finlandiya)-FK Ventspils (Letonya)

Cwmbran Town FC (Galler)-SK Slovan Bratislava (Slovakya)

CS Maritimo (Portekiz)-FK Sarajevo (Bosna-Hersek)

Pogon Szczecin (Polonya)-Fylkir (İzlanda)

NK Dinamo Zagreb (Hırvatistan)-FC Flora (Estonya)

Glenavon FC (Kuzey İrlanda)-Kilmarnock FC (İskoçya)

Apollon Limassol FC (Kıbrıs Rum Kesimi)-SK Tirana (Arnavutluk)

Hapoel Tel-Aviv (İsrail)-FC Ararat Yerevan (Ermenistan)

Etzella Ettelbrück (Lüksemburg)-Legia Warszawa (Polonya)

FC Dinaburg (Letonya)-NK Osijek (Hırvatistan)

FC Neftchi (Azerbaycan)-NK Gorica (Slovenya)

HB Torshavn (Faroe Adaları)-Grazer AK (Avusturya)

FK Atlantas (Litvanya)-UFC Rapid Bucuresti (Romanya)

SKM Puchor (Slovakya)-Sliema Wanderers FC (Malta)

Longford Town FC (İrlanda)-FC Lovech (Bulgaristan)

Brondby IF (Danimarka)-Shelbourne FC (İrlanda)

FC Santa Coloma (Andorra)-FK Partizan (Yugoslavya)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail)-FK Zalgiris Vilnius (Litvanya)

Shakhtior Soligorsk (Belarus)-FC CSKA Sofia (Bulgaristan)

Myllykosken Pallo-47 (Finlandiya)-Helsingborgs IF (İsveç)

FC Dinamo Tbilisi (Gürcistan)-FC BATE Borisov (Belarus)

Debreceni VSC (Macaristan)-FC Nistru-Unisport Otaci (Moldova)

KP Polonia Warszawa (Polonya)-Total Network Solutions FC(Galler)

FC Lokomotiv Tbilisi (Gürcistan)-Birkirkara FC (Malta)

CS Grevenmacher (Lüksemburg)-AEK Athens (Yunanistan)

MSK Ruzomberok (Slovakya)-FC Belshina Bobruisk (Belarus)

Olympiakos Nicosia FC (Kıbrıs Rum Kesimi)-Dunaferr SE veya Ferencvarosi TC (Macaristan)

FC Vaduz (Lichtenstein)-NK Varteks (Hırvatistan) (aa)

False