GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep "2. Üniversite Tanıtım Günleri" Düzenlendi

IHA
09.04.2015 - 15:27 |Son Güncelleme :

GAZİANTEP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ SERGİ VE KONFERANS MERKEZİ’NDE, "2. ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ" DÜZENLENDİ.

IHA

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Zeugma Mozaik Müzesi Sergi ve Konferans Merkezi’nde, "2. Üniversite Tanıtım Günleri" düzenlendi.
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, ziyaretçilere “Tıp Eğitiminde Yeni Teknolojiler - İnternet” konusunda paylaşımda bulundu. Öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Sınav, SANKO Üniversitesi hakkında bilgi verdi.
“Sani Konukoğlu Vakfı tarafından, bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan SANKO Üniversitesi, tıp eğitimi veren tematik bir üniversite” diyen Prof. Dr. Sınav, bölgede kaliteli sağlık eğitimi ve kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyledi.
Prof. Dr. Sınav, “Tıp Fakültemizde hekim yetiştirirken, Sağlık Bilimleri Fakültemizde hemşire, beslenme ve diyetetik uzmanı, fizyoterapi ve rehabilitasyon uzmanı yetiştiriyoruz. Türkiye’nin tek çatı altında en büyük özel hastanesi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde de uygulamalı eğitim veriyoruz” dedi.
Tıp eğitimi için İbn-i Sina’nın “oku, araştır ve uygula” sözlerinin çok doğru olduğunun altını çizen Prof. Dr. Sınav, şöyle devam etti:
“Evet hekimlik çok zor bir meslektir. Ancak hekimlik profesyonel tatmin sağlayan ilk meslektir ve sevilmeden yapılamaz. Çünkü hekim hikmet sahibi, bilge insan demektir Tıp eğitimi o kadar büyük ve sonsuzdur ki, sürekli bilgilerimizi güncellemeniz, kendinize yeni bir şeyler katmanız gerekir. Tıp eğitimi zordur. Biz üniversite olarak size tıp eğitimi veririz. Ancak siz her gün eğitiminizi yenilersiniz. Tıp eğitiminde günceli takip edebilmek çok önemlidir”
SİMÜLASYONLARLA EĞİTİM
SANKO Üniversitesi’nde tıp alanında güncelin takip edildiğini ve Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan simülasyonlarla hastaya yaklaşımın öğretildiğine dikkati çeken Prof. Dr. Sınav, “Öğrenciler hastalarla temastan önce, hastalarla aynı tepkileri veren simülasyonlara yaklaşımı öğreniyorlar. Bu çok büyük bir şans” diye konuştu.
Görselliğin tıp eğitiminin vazgeçilmezi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Sınav, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sayfalarca kitap okuyarak öğrenilecek bilgiler, internet teknolojilerini kullanarak interaktivite kazandırılmış 3 boyutlu görsellerle dilediğimiz an bilgi karşımızda. Bu tıp eğitimi açısından büyük bir imkandır. Bize daha çok bilgiyi, daha az zamanda ve daha kolayca öğrenebilmemizi sağlar. Doğru kurgulanmış interaktif eğitim materyalleri ile gününü istediğiniz saatinde internete bağlanarak, derslerinizi çalışabilir, istediğiniz bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zaman ve mekan sınırlaması olmadan her şey elinizin altında”
ÇAĞDAŞ TIP EĞİTİMİ
Türkiye’de yaklaşık 200 üniversite bulunduğunu, bunun öğrencilerin seçim yapması için çok büyük bir şans olduğunu anlatan Prof. Dr. Sınav, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Ancak sayının fazla olması yeterli değil, önemli olan altyapı. Altyapı derken sadece fiziksel ve teknolojik altyapı değil kastettiğim, eğitim açısından en önemli altyapı öğretim elemanı kadrosudur. Çünkü siz her türlü altyapıyı hazırlasanız da bunu değerlendirecek, öğrenciye sunacak doğru ve yetkin öğretim elemanına ihtiyacınız var. Şükürler olsun ki, biz SANKO Üniversitesi olarak bu konuda da çok şanslıyız.
Hayatınızın bundan sonrasını nasıl geçireceğinizi belirlemek için önünüzde 3-4 aylık bir süre var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Öyle bir meslek seçin ki, eğitimini alırken size kolay gelsin, mesleğin icrasını yaparken de kendinizi tümüyle ona verebilip daha üretken olun. Hekimlik olsun, hemşirelik olsun diğer tıp disiplinleri olsun, hepsi ulvi ve zor mesleklerdir. Severek yapılması gerekir. Belki fiziksel olarak yorulursunuz ancak severek yaptığınız için zihinsel olarak çok mutlu olursunuz. Mesainin nasıl geçtiğini fark etmezsiniz bile. İşini çok sevenler tatile bile ihtiyaç duymazlar.”
Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Sınav, SANKO Üniversitesi standında öğrencilerle sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep "2. Üniversite Tanıtım Günleri" Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Nisan 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep "2. Üniversite Tanıtım Günleri" Düzenlendi haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

05 Nisan 2020, Pazar
 • İmsak
  04:41
 • Güneş
  06:03
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:20
Sayfa Başı