AĞRI HABERLERİ

Gazetecilerden Vali Işına Ziyaret

IHA
23.03.2015 - 10:52 |Son Güncelleme :

AĞRI’DA GÖREV YAPAN YEREL VE ULUSAL BASIN TEMSİLCİLERİ AĞRI VALİSİ MUSA IŞIN’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

IHA

Ağrı’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri, Vali Musa Işın’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Vali Işın, gazetecilerin de kamu hizmeti sunduğunu kaydederek, “Basın halk ile devlet arasında bir köprü görevi görüyor. Devletin vatandaşın hizmetine yönelik yapılan hizmeti anlatan, vatandaşın sorunlarını dile getiren, beklentilerini bize ulaştıran basının büyük bir önemi var. Bunu yaparken de objektif olmak önemlidir. Ben Ağrı’da bu konuda güzel bir diyalogun olduğuna şahitlik ettim. İnşallah hep birlikte halkımıza hayırlı hizmetlerde bulunacağız” diye konuştu.
Halkın içinden biri olduğuna vurgu yapan Vali Işın, “Biz buraya hizmet etmeye geldik. Devlet vatandaşı için vardır ve biz devletin temsilcisi olarak sürekli halkımızın yanında olacağız. Onların dertlerine ortak olmaya, sorunlarına çözüm bulmaya gayret edeceğiz. Bunu yaparken de bir birliktelik ruhunu oluşturmaya çalışacağız. Biz birlikte hareket ettiğimiz zaman güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Bu konuda sizlerin de desteğini ve hizmet noktasında eleştirilerinizi, önerilerinizi dikkate alacağız” dedi.
“AĞRILILAR AHMED-İ HANİ’Yİ TAKİP ETMELİDİR”
Vali Işın, Ağrı’nın büyük bir zata ev sahipliği yapmış bir il olduğunu hatırlatarak, “Tarihe tanıklık etmiş, medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilimizdir. Büyük zatlar burada bulunmuştur. Ben ailemden, çocukluğumdan beri Ahmed-i Hani’nin kasidelerini dinledim, menkıbelerini okudum. Onun insanlığa büyük bir hizmeti olmuştur. Sadece bir Mem U Zin’in yazarı değil, büyük bir mutasavvıf, bir filozof, büyük bir alimdir. Ahmed-i Hani maneviyatı bize büyük bir mirastır. Ben kendimi Ağrılı olarak görüyorum ve bizim bu zatın yolunda gitmemiz gerekiyor. Çünkü o bize güzelliği, birlikteliği, kardeşliği, temiz ahlakı, alçakgönüllülüğü, ilmi, bilimi öğütlemiştir” şeklinde konuştu.
“BİRİSİ AÇ YATARSA, BİRİSİ ÇOCUĞUNU OKUTAMAZSA BUNUN VEBALİ BİZİMDİR”
Vatandaşların sorunlarına hangi kurumlarda karşılık bulacağını bilmediklerini ifade eden Vali Işın, valilik girişine halk masası kuracaklarını belirtti. Vali Işın, “İlk geldiğimde bir talimat verdim. Valiliğin girişinde bir ‘Halk Masası’ kuruyoruz. Orada iki personelimiz bulunacak. Koordinasyonundan da bir vali yardımcımız sorumlu olacak. Vatandaşlarımız hem bizzat gelecek, hem mail yoluyla hem de telefon yoluyla buraya ulaşarak sorununu dile getirecek. Vatandaşlarımız çoğu zaman sorunlarının hangi kurumda karşılık bulacağını bilmiyor. Bu arkadaşlarımız hem yönlendirme konusunda hem de sonuçlandırma konusunda rehberlik edecekler. Vali yardımcımız her hafta bu konuda bize başvuruların ve sonuçların bir raporunu sunacak. Burada ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek olmak bizim görevimiz ve bu konuda kapsamlı bir çalışma yürüteceğiz. Geldiğimizde bazı ailelerimizi evlerinde ziyaret ettik, bazılarını evimizde misafir ettik. Orada da ifade ettim; eğer ilimizde bir vatandaşımız, bir ailemiz aç yatıyorsa bunun vebali benim ve kaymakamlarımızındır. Eğer bir ailenin çocuğu üniversiteyi kazandığı halde maddi nedenlerden dolayı okuyamıyorsa bunun vebali bizimdir. Bunu kaymakam arkadaşlarımıza da kurum müdürlerimize de söyledim. İnşallah bu konuda üst düzeyde bir çaba içerisinde olacağız” dedi.
Ziyarette Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aleattin Aslan, yönetim kurulu üyeleri, ulusal gazete, haber ajansı, televizyon temsilcileri ile yerel basın mensupları hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Gazetecilerden Vali Işına Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mart 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazetecilerden Vali Işına Ziyaret haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

04 Ağustos 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:22
 • Güneş
  05:02
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  19:27
 • Yatsı
  20:59
Sayfa Başı