GeriFutbol Galatasaray'ın 36. başkanı Dursun Özbek oldu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  95
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galatasaray'ın 36. başkanı Dursun Özbek oldu!

Galatasaray'ın 36. başkanı Dursun Özbek oldu!
refid:29083116 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Başkanlık Seçimi'nde Dursun Özbek yeni başkan seçildi. Özbek rakipleri Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan'ı rekor farkla geride bıraktı.

Dursun Özbek 2800 oy alarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 36. başkanı seçilirken Turgay Kıran 534, Ahmet Özdoğan ise 442 oy aldı. Özbek tüm sandıklar açıldıktan sonra basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede bu kadar büyük bir fark beklemediğini söyledi. Liglerin bitimene kadar mazbatalarını almayacaklarını ve Duygun Yarsuvat ile yönetimden ligin bitimine kadar görevde kalmalarını rica ettiklerini belirten Özbek, bugünkü sportif başarıların da Duygun Yarsuvat yönetimine ait olduğunu ekledi.


SEÇİM SONUNDA ÜYELERE HİTAP ETTİ
Dursun Özbek seçim sonunda üyelere hitap ettiği konuşmasında ise başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek olduSarı-kırmızılı kulübün üyelerine ve kendisini destekleyen Başta Duygun Yarsuvat olmak üzere herkese teşekkür eden Özbek, "Galatasaray Kulübü'nün değerli genel kurul üyeleri, Galatasaray gibi çok kıymetli bir bir emaneti üç yıl boyunca bize emanet ettiğimiz için size teşekkür ediyorum. Bu ehliyete mazhar olmak çok ödemli. Çok değerli bir görev. Bu emaneti önümüzdeki yıllara taşımak üzere size verdiğimiz sözlerin her zaman arkasında duracağız. Galatasaray'da kazanmak esastır. Ben seçime girerken, kazanma arzusuyla girdim. Galatasaray'a kazandırma arzusuyla girdim. Ben amacıma ulaştım, Galatasaray'ı amacına ulaştırma eksiğim kaldı. Galatasaray'ı her manada her zaman başarıya ulaştırmak için ben ve ekibimin var gücümüzle çalışacağız. Bundan şüpheniz olmasın" ifadelerini kullandı.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek oldu

Galatasaray Kulübü'nün 36'ıncı başkanı olan Özbek, konuşmasının ardından yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurullarında yer alan isimleri sahneye çağırarak, birlikte poz verdi.


Dursun Özbek "Liglerin bitiminden sonra mazbatamızı alacağız"
Galatasaray Kulübü 36'ıncı başkanı seçilen Dursun Özbek, kongre üyelerine hitap ettiği kürsüden ayrıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu. Özbek yaptığı açıklamada mazbatalarını, Spor Toto Süper Lig'de sezonun tamamlanmasının ardından alacaklarını söyledi. Dursun Özbek "Bugünkü sportif başarıların hepsi mevcut yönetime aittir. Onların yönetiminde geldi. Duygun Yarsuvat yönetiminin liglerin bitimine kadar devam etmesini istedik ve kendilerinden rica ettik. Biz liglerin bitiminden sonra mazbatamızı alacağız. Ondan sonra yönetime başlayacağız. Bizim için de yeni bir sayfa olacak. İnşallah yarınki derbide de başarılı olacağız." ifadelerini kullandı.
Seçimi çok büyük bir farkla Özbek bu kadar bir fark beklemediğini söyledi. Dursun Özbek "Ben 5 bine yakın katılım bekliyordum. Doğrusu kazanacağımı ümit ediyordum ama bu kadar fark olacağını beklemiyordum. Bana gösterdikleri teveccühten dolayı üyelere teşekkür ediyorum. Emanetlerini en iyi şekilde temsil edeceğimden şüpheleri olmasın" şeklinde konuştu.Açılan sandık sonuçları toplam;
Dursun Özbek: 2800
Ahmet Özdoğan: 442
Turgay Kıran: 534

15. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 279
Ahmet Özdoğan: 20
Turgay Kıran: 45

14. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 199
Ahmet Özdoğan: 38
Turgay Kıran: 50

13. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 207
Ahmet Özdoğan: 30
Turgay Kıran: 46

12. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 182
Ahmet Özdoğan: 36
Turgay Kıran: 33

11. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 197
Ahmet Özdoğan:30
Turgay Kıran: 27

10. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 169
Ahmet Özdoğan:34
Turgay Kıran: 19

Açılan 9. sandık sonucu toplam:
Dursun Özbek: 142
Ahmet Özdoğan: 25
Turgay Kıran: 25

Açılan 8. sandık sonucu toplam:
Dursun Özbek: 157
Ahmet Özdoğan:18
Turgay Kıran: 36

7. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 172
Ahmet Özdoğan:34
Turgay Kıran: 41

6. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 172
Ahmet Özdoğan: 30
Turgay Kıran: 35

5. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 223
Ahmet Özdoğan: 32
Turgay Kıran: 31


4. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 191
Ahmet Özdoğan: 30
Turgay Kıran: 44


3. sandıkta sonuçlar şöyle;
Dursun Özbek: 188
Ahmet Özdoğan: 31
Turgay Kıran: 31

2.Sandıkta sonuçlar:
Dursun Özbek: 163
Ahmet Özdoğan: 29
Turgay Kıran: 41

1.Sandıkta sonuçlar:
Dursun Özbek: 159
Ahmet Özdoğan: 25
Turgay Kıran: 30
OY VERME İŞLEMİ TAMAMLANDI
15:00
Galatasaray Kulübü’nün başkan seçiminde oy verme işlemi tamamlandı. Sandıkların açılmasına birazdan başlanacak. Salonlarda bekleyen son kişilerin de oylarını atmasının ardından, sandıklar Tevfik Fikret Salonu'na getirildi. Oy sayımı, sandık numaralarına göre sırayla gerçekleştirilecek.


AYDEMİR AKBAŞ'DAN İLGİNÇ TEPKİ: OHA!
13:00
Sandık başında görevli gösteremeyen başkan adaylarına Akbaş, "Kepazelik bir durum. Başkan adayı var ama sandık başına koyacak adamları yok oha" sözleriyle tepki gösterdi.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek oldu


GENEL KURUL'A İLGİ AZ
Galatasaray'ın seçime eski genel kurullara kıyasla ilginin az olduğu dikkati çekti. Öğle saatlerine kadar katılımın 1600 civarında olduğu belirtildi. Ancak oy kullanım süresinin sonuna kadar katılımın 2000-2500 civarında olması bekleniyor.


YARSUVAT ÇOK NEŞELİ
12:00
Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemine geçilmesinin ardından, mevcut başkan Duygun Yarsuvat ile başkan adayları Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan oylarını kullandı.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 1 numara sandıkta oyunu kullanan Duygun Yarsuvat'ın oldukça neşeli olduğu gözlendi. Oy pusulasını hazırladığı sırada basın mensuplarına esprili olarak, "Beni çekmeyin. Kime oy verdiğim belli olmasın" ifadelerini kullanan Yarsuvat, oyunu attıktan sonra da "Şen ola Galatasaray diyorum. En son söyleyeceğim şey bu" diye konuştu. Başkanlık koltuğunu devredecek olan Yarsuvat'a üyelerin ilgisi de yüksek oldu. Sarı-kırmızılı başkan, kendisiyle fotoğraf çektirme isteklerini kırmadı.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek oldu


ADAYLA 3 NUMARALI SANDIKTA OY KULLANDI
Galatasaray Kulübü'nün 36. başkanı olabilmek için seçim yarışına giren Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan, 3 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Sandık başına gelen ilk isim olan Dursun Özbek, kendi yönetiminin kullandığı kırmızı renkteki oy pusulasını basın mensuplarına gösterirken, "Çok güzel bir gün, Galatasaray yakışır, demokratik bir seçim. Kim seçilirse seçilsin eminim ki Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet verecektir" diye konuştu.

Başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, oyunu kullandıktan sonra medya mensuplarına kısa bir açıklamada bulunarak, "Galatasaray için hayırlısı olsun. Hepimiz Galatasaray için çalışıyoruz" dedi.

Seçimin sarı-kırmızılı kulüp için hayırlı olması temennisinde bulunan bir diğer başkan adayı Turgay Kıran ise "Yine Galatasaray değil, yeni bir Galatasaray diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek oldu

Başkan adaylarından Dursun Özbek ve Turgay Kıran...

ADAYLAR SON KEZ KONUŞTU... OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI
11:00
Başkan adayları Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran, son kez üyelerin karşısına geçti. Başkan adayları hedef ve projelerine kısaca değinirken, Dursun Özbek, seçilecek kişinin çok önemli bir miras alacağını belirterek, "Eğer bu görevi biz alırsak, ben bu mirası bir emanet olarak kabul edeceğim. Aldığımdan daha yukarıda ve güzel olarak teslim edeceğime de söz veriyorum" dedi.

Ahmet Özdoğan, üç adayın da Galatasaray'a yakışır bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, "Biz hep birlikte bir öykü yazabiliriz. Onun için aday olduk" ifadelerini kullandı.

Turgay Kıran ise genel kurulda oy verecek bütün üyelere teşekkür ederek, "Kazanan her zaman Galatasaray olsun" diye konuştu.

Genel kurulda başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy verme işlemi başladı. Sarı-kırmızılı kulüpte oy kullanma hakkına sahip 7 bin 856 üye, 15 sandıkta saat 150.00'e kadar oylarını kullanabilecek.


10:00
Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde start alırken, ilk olarak kongre divan başkanlığına Metin Ünlü seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin onaylanması işlemine geçildi. Bazı sandıklarda adayların görevli olarak bildirdiği hiçbir ismin salonda bulunmaması, bu işlemin uzamasına neden oldu. Genel kurul divan heyeti, eksik görevliler yerine salondan aday isteyip, 3 görevlisi hazır bulunan sandıklardan kaydırma yaparak eksikleri telafi etti.

Galatasarayın 36. başkanı Dursun Özbek oldu


KONGRE ÖNCESİ...

15 sandıkta oy kullanılacak
Sarı-kırmızılı kulübü gelecek 3 yılda yönetecek ekibin belirleneceği seçimde genel kurul üyeleri 15 sandıkta oylarını kullanacak. Kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 7 bin 908 üyeden, yakın zamanda vefat eden ve kulüpte çalışanların düşülmesinin ardından, 7 bin 856 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi'nde 15 sandık hazırlanırken, seçime geçilmesinin ardından saat 15.00'te oy kullanma işlemi sona erecek.


Başkanlık için 3 aday
Kulüp başkanı Duygun Yarsuvat'ın yeniden aday olmadığı seçimde Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan başkanlık yarışı verecek. Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Ahmet Özdoğan için sarı ve Turgay Kıran için de gri renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

Yeni dönemde başkanlığa talip olan üç ismin yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu aday listeleri şöyle:

Turgay Kıran
Yönetim kurulu asli üye: Ömer Kayalıoğlu, Tayfun Akgüner, Levent Karadeniz, Taylan Özen, İbrahim Bozan, Ozan Korkut, Ulvi Süvarioğlu, Orhan Sürek, Vildan Taştop, Erdal Aslan.
Yönetim kurulu yedek üye: Okan Böke, Adnan Mete, Pelin Atılgan Çobanoğlu, Edip Önder, Saruhan Sarman.
Denetim kurulu asli üye: Cemal Özturan, Mehmet Akif Aygün, Emre Alkin.
Denetim kurulu yedek üye: Zafer Kural, Aydın Ekinci, Vedat Gürer.
Disiplin kurulu asli üye: Celal Açar, Yıldırım Baysal, Oral Yılmaz, Osman Çelik Uluöz, Tuncer Hunca, Emel Çabukoğlu, Faruk Gürbüzer.
Disiplin kurulu yedek üye: Turcan Bolayır, Hamdi Barıştıran, Remzi Türeci, Hakan Ünsaler, Aydın Önder.
Sicil kurulu asil üye: Bülent Pozam, Süha Balın, Murat İman, Mehmet Saim İzli, Aran Kaston, Ertuğrul Yeşilaltay, Gonca Sarış.
Sicil kurulu yedek üye: Ender Ayas, Murat Yürükel, Devrim Aydoğan.

Ahmet Özdoğan
Yönetim kurulu asli üye: Varol Z. Dereli, Ömer Tümay, Emre Erdoğan, Muzaffer Oflaz, Emin Eminoğlu, Fatih Akgün, A. Tuncay Çobanoğlu, Ali Fatinoğlu, M. Zafer Pınarcık, Dinçer Azaphan.
Yönetim kurulu yedek üye: Serhat Özalemdar, Mehmet Yıldırım, Metin Tayfun İşeri, Oben Aybars Kuday, Mehmet Akif Aygün.
Denetim kurulu asli üye: Emel Çabukoğlu, Hakan Akbaş, Gözde Büyükeroğlu.
Denetim kurulu yedek üye: Mehmet Sedat Sanver, Ömer Mafa, Abdullah Köroğlu.
Disiplin kurulu asli üye: Cevdet Dayıoğlu, Vedat Alpaslan, Yıldırım Baysal, Emir Turgan, Ersan Erkam, Ahmet Kalafatoğlu, Hatice Günay.
Disiplin kurulu yedek üye: E. Cem Emiroğlu, Füsun Kantemir, Metin Evrim, Toros Hakgör, Hikmet Recep Evci.
Sicil kurulu asli üye: Hasan Durcan Kumcuoğlu, Aziz Başdoğan, Zeynep Nilüfer Sanvar, Bedri İlhan Tüzün, Melike Beyhan Tüzün, Serol Acarkan, Tuncay Pulcu.
Sicil kurul yedek üye: İbrahim Haluk Nuralp, Nur Alemdar, Faik Naci Özdel.

Dursun Özbek
Yönetim kurulu asli üye: Cengiz Özyalçın, A. Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar.
Yönetim kurulu yedek üye: Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer.
Denetim kurulu asli üye: Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Cevat Genç.
Denetim kurulu yedek üye: Metin Sinan Aslan, Tolga Erem, Kerem Selahattin Ergün.
Disiplin kurulu asli üye: Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Oral Yılmaz, Celal Emon, Can Baydarol.
Disiplin kurulu yedek üye: Mustafa Tanrıyar, Derya Göbelek, Esat Erdem, Hakan Ünasaler, Vedat Gürer.
Sicil kurulu asli üye: Serdar Eder, Çetin Öztürk, Hayri Gürkan Eliçin, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A. Esat Tansev, Özcan Karamahmutoğlu.
Sicil kurulu yedek üye: Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Hakan Melek.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle