GeriFutbol Galatasaray'da kadın devrimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galatasaray'da kadın devrimi

Galatasaray'da kadın devrimi
refid:26574139 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İlk kez bir kulüpte en kritik sportif şubelerin başına kadınlar geliyor. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Florya’nın yönetimini Emir Sarıgül ile birlikte Ebru Köksal’a verirken, kadın basket ve voleybol şubelerine de Candan Erçetin’i atayacak. Aysal, ikiliyle son bir görüşme daha yaptıktan sonra yarınki toplantıda görevleri tebliğ edecek.

KULÜP tarihinde 2 kadın yönetim kurulu üyesini listesine alarak bir ilke imza atan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Candan Erçetin ve Ebru Köksal’ı sportif şubelerde aktif yöneticilik görevine atayarak önemli bir yeniliği daha gerçekleştiriyor.

Yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısında idarecilere yeni görevlerini tebliğ etmesi beklenen Aysal, futbol, basketbol ve voleybol şubelerinin kadın yöneticilerini geniş yetkilerle donatacak.
Başkan Yardımcısı Candan Erçetin kadın basketbol ve voleybol şubelerinden, Ebru Köksal ise futbol takımının dış temsilinden sorumlu olacak.

BAŞARI iÇiN KADIN ELi

AYSAL’ın kadın devriminin en büyük sürprizi Candan Erçetin...

Avrupa ve Türkiye’de büyük başarı sağlayan kadın basketbol ve kadın voleybol şubelerini bir kadının yönetmesinin süreklilikte önemli rol oynayacağını düşünen Aysal, yetkilendirmek istediği Erçetin ile ayrıntıları son olarak görüştükten sonra bu konudaki kararını duyuracak.
Futbol takımının 20. şampiyonluğu için Florya’ya futbol takımının yönetimine 2 isim birden düşünen Aysal’ın Emir Sarıgül’ün yanına kimi atayacağı merak ediliyordu. Aysal’ın düşündüğü bu ismin Ebru Köksal olduğu ortaya çıktı.

iÇERiDE SARIGÜL, DIŞARIDA KÖKSAL

BAŞKANIN planına göre, Emir Sarıgül futbol takımının her türlü sorunu ile ilgilenip tüm mesaisini Florya için harcayacak, deplasmanlarda da kafile ile birlikte olacak.

Florya’nın ikinci idarecisi Ebru Köksal ise futbol takımının dış ilişkileri ve temsilini üstlenecek. Galatasaray Kulübü’nü UEFA, Şampiyonlar Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nde temsil edecek Köksal, tüm toplantı, görüşmeler ve dış temasları yürütecek.

Yönetim organizasyonunda, kadın devriminin iki siması Erçetin ve Köksal, direkt başkan Ünal Aysal’a bağlı olarak görev yapacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle