Gakgoşlar, gençlerden umutlu

Gakgoşlar, gençlerden umutlu

Sanica Boru Elazığspor Genel Menajeri Özgür Öztürk, yeni sezonda renklerine bağladıkları genç oyunculara güvendiklerini söyledi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, transferde tercihlerini genç ve yetenekli oyunculardan yana kullandıklarını belirtti. Ligde geçen sezon yaş ortalaması en yüksek takıma sahip olduklarını hatırlatan Öztürk, yeni sezon öncesi 20-25 yaş aralığında 10 futbolcuyu kadrolarına kattıklarını ve takımı gençleştirdiklerini ifade etti.

Bordo-beyazlı renklere bağlanan oyuncuların kulüplerinde önemli işler yaptıklarını ve çok yetenekli olduklarını vurgulayan Öztürk, şöyle konuştu:

"Bu genç ve yetenekli oyunculardan Türk futboluna ve milli takıma oyuncu kazandırmak şehir için son derece gururlandırıcı olur. Oyuncuların genç olması, 'tecrübesiz olması' gibi algılansa da her birisi oynadığı takımlarda önemli işler yaptı. Futbolcularımızın bir üst ligde mücadele etmenin heyecanıyla daha da başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Yönetim olarak genç oyunculara güvenimiz tam. Aynı güveni taraftarlarımız ve şehrimiz de verdiği sürece futbolcularımız ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıtacaklardır" diye konuştu.

Öztürk, gelecek sezonlarda da planlamalarının bu şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sanica Boru Elazığspor, Bayrampaşa'dan Abdullah Topkara (23), Şanlıurfaspor'dan Özgür Özkaya (25) ve Serdar Özkan (25), Adanaspor'dan Zülküf Özer (25), Almanya Bölgesel Lig takımlarından SSV Buer 07/28'den Dennis Buttowski (21), Paderborn'dan Deniz Yılmaz (23), Eintracht Frankfurt'tan Noyan Öz (20), Beylerbeyispor'dan Samet Önger (21), Tekirova Belediyespor'dan Gökhan Korkmaz (22) ve Almanya'nın Paderborn takımından Onur Ayık (23) ile sözleşme imzalamıştı.
Haberle ilgili daha fazlası: