GeriSpor G.Saray'da ilk hedef gruptan çıkmak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G.Saray'da ilk hedef gruptan çıkmak

G.Saray'da ilk hedef gruptan çıkmak
refid:21659177 ilişkili resim dosyası

Türkiye'yi CEV Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek Galatasaray Kadın Voleybol Takımı teknik heyet ve oyuncuları basın mensuplarıyla buluştu.

CEV Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda ASPTT Mulhouse, Dinamo Romprest Bucuresti ve Unendo Yamamay Busto Arsizio ile mücadele edecek olan sarı-kırmızılı takımın menajeri Orkun Darnel, başantrenör Massimo Barbolini ile takım kaptanları Eleonora Lo Bianco ve Neriman Özsoy, Burhan Felek Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda hedeflerini açıkladı.

Orkun Darnel, sarı-kırmızılı camianın, 2008-2009 sezonunda itibaren yükselen bir takım gördüğünü belirterek, “O günlerden beri hayalimizden biri olan Şampiyonlar Ligi takımı olma mertebesine ulaştığımız için çok mutluyuz” dedi.

Türkiye'yi CEV Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecekleri için sorumluluklarının bilincinde olduklarını dile getiren Darnel, “CEV Şampiyonlar Ligi'ne son şampiyonun yerine katıldığımızı biliyoruz. Ülkemizi çok iyi temsil etmek istiyoruz. Fakat bu arena şampiyonların olduğu bir arena. Burası, emek, sabır ve tecrübe istiyor. Orada başarıyı böyle yakalayabiliyorsunuz. Çok iddialı bir takım olsak da biz daha temkinli yaklaşmak istiyoruz. Dolayısıyla adım adım gitmeyi düşünüyoruz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Organizasyonun büyüklüğünün ve ciddiyetinin bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

-Barbolini: “Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak”-

Şampiyonlar Ligi'nin sadece Avrupa'da değil tüm dünyada da takip edildiğini kaydeden Massimo Barbolini ise kendilerini çok zor maçların beklediğinin farkında olduklarını kaydetti. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. İlk turu geçtiğimiz zaman neyi nasıl yapmamız gerektiğini, hangi yönlerimizin eksik, hangi yönlerimizin iyi olduğunu göreceğiz” dedi.

Türkiye Ligi'nin oldukça büyüyen bir lig olduğunu belirten Barbolini, Galatasaray'a gelmesiyle ilgili de şunları söyledi: “Galatasaray'a gelme kararını vermek benim için mutluluk verici bir olay. Galatasaray, adım adım ilerleyerek istikrarlı başarı elde etti. Ben de buna çok inanıyorum. Galatasaray'ın hedeflerinde, önce ulusal çapta bir önder, lider olmak daha sonra da uluslararası alanda Türkiye'yi temsil eder hale gelmek var. Bütün bu hedefler Galatasaray'ı tercih etmemdeki en büyük etkenler. Ayrıca İtalya Milli Takımı ile bir sözleşmem vardı. Ancak bir kulüp takımı ile devam etme düşüncemden dolayı Galatasaray'ı seçtim.”

-Kaptanların görüşleri-

Geçtiğimiz seneye göre daha kuvvetli bir takıma sahip olduklarını söyleyen takım kaptanlarından Eleonora Lo Bianco, uyum için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Takımın geleceği hakkında da konuşan Bianco, “Genel olarak çok iyi şeyler başarabilecek bir takım olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Neriman Özsoy ise, hedeflerine adım adım gitmeleri gerektiğinin altını çizerek, “Bunun da en yakın örneğini olimpiyatlarda yaşadık. Herkes madalya konuşurken, asıl önemli olanın gruptan çıkma olduğunu unuttuk. Bunun bilincinde olarak adım adım, maç maç kazanıp sonra da grup birinciliğine gözümüzü dikmeliyiz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın uyum sürecini geçirmesi için biraz zaman ihtiyaçları olduğunu kaydeden Neriman, “Oyuncuların birbirine alışması ve hocamızın düşüncelerini uygulaması için buna ihtiyacımız var. Bunun da çok çabuk gelişeceğini düşünüyorum. Şansımız yüksek. Elimizden geleni yaparak Türkiye'yi ve Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.
False