GeriFutbol G.Saray Caner'i istemedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G.Saray Caner'i istemedi

G.Saray Caner'i istemedi
refid:14804073 ilişkili resim dosyası

Mehmet Topal’ın menajeri Batur Altıparmak, Valencia’da sokaktaki herkesin Mehmet’i tanıdığını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklama yapan Altıparmak, genç futbolcunun şimdiden İspanyolca öğrenmeye başladığını, orada başarılı olması durumunda Türk futbolcuların önünü açacağını söyledi.
 
Caner Erkin’in de temsil haklarını elinde bulunduran Batur Altıparmak, Galatasaray’ın Caner’le devam etmek istemediğini belirterek, “Caner, Galatasaray’da başarılı olmuştur. Espanyol ve PSG takipte; ama CSKA’ya da dönebilir. Türkiye’den gelecek tekliflere de açığız” dedi.
 
VALENCIA’DA HERKES MEHMET’İ TANIYOR

Valencia, Mehmet’i 1 yıl 3 ay izledi ve bunun sonucunda transfer etti. Şehre gittiğimizde inanın tahminimizden daha büyük sevgiyle karşılaştık. Sokakta yürürken herkes Mehmet’i tanıdı ve ismini söyleyerek tezahürat yaptılar.
 
İSPANYOLCA ÖĞRENMEYE BAŞLADI

Mehmet, şimdiden İspanyolca öğrenmeye başladı. Milli Takım kampına giderken İspanyolca kitaplar aldı. Bana 6 ay içerisinde derdini anlatabilecek seviyeye gelecek.

Mehmet’in stili İspanyollara tam anlamıyla uyacak şekilde. Valencia yöneticiler bana defansın önünde oynayabilecek bir futbolcuya ihtiyacımız var; Mehmet buraya en uygun futbolcu demişlerdi.
 
G.SARAY MEHMET’İN ÖNÜNÜ AÇTI O DA İSPANYA HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mehmet’in hayali hep İspanya’da oynamaktı. Fırsat ayağımıza gelince Mehmet bunu kullanmak istedi; çünkü futbolda fırsatlar her zaman gelmez. Galatasaray Kulübü’nde Mehmet’in önünü açtı.
 
TÜRK FUTBOLCULARININ ÖNÜNÜ AÇACAK

Mehmet, orada Türk futbolunu iyi temsil ederse pek çok Türk futbolcusunun önünü açmış olacak. Nihat Kahveci, orada başarılı oldu. Türk futbolcularına bakış açıları farklılaştı. İspanyol takımları Türkiye’ye gelip çok fazla oyuncu seyretmiyor. Eğer Mehmet Topal, orda başarılı olursa ileride daha çok Türk futbolcusu İspanya’ya gitme şansı yakalayacak.
 
G.SARAY CANER’LE DEVAM ETMEK İSTEMİYOR

Galatasaray Kulübü Caner’le devam etmeme kararı verdi. Neden böyle bir karar verildi bilemem. Caner bana göre iyi performans gösterdi. Daha iyi olabilirdi, ama Galatasaray Kulübü’nde sürekli oynadı 20-25 maç bu rakam bizim için yeterliydi.
 
ESPANYOL VE PSG TAKİPTE

En kötü ihtimalle CSKA Moskova’ya geri döneceğiz. CSKA’lı yetkililerle konuştuk Caner’in istediği zaman dönebileceğini söylediler.

Espanyol, Caner’i yakından takip ediyor; ayrıca Paris St. Germain de çok yakından takip ediyor.  
 
TÜRK TAKIMLARINDAN GELECEK TEKLİFLERE AÇIĞIZ

Türk takımlarından gelecek tekliflere açığız. Şu anda durum nasıl olur bilemiyorum, ama ilerleyen günlerde her şey belli olur. Bu konuda kapılar açık.
 
ARDA OLAYI BELİRLEYİCİ DEĞİL

Caner’in Arda’yla yaşadığı tatsızlık belirleyici olmadı. Onlar çocukluk arkadaşı. Galatasaray’dan ayrılmasının bu olayla uzaktan yakından ilgisi yok.
False