GeriBasketbol Furkan gitti, diğerleri özgür
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Furkan gitti, diğerleri özgür

Furkan gitti, diğerleri özgür
refid:27645503 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Alacakları zamanında ödenmediği için Furkan Aldemir, NBA’ye giderken, Koç Ergin Ataman diğer oyuncuların da hukuken takımdan ayrılabileceğini ama teklif gelmediği için kaldıklarını söyledi.

G.SARAY'ın 23 yaşındaki pivotu Furkan Aldemir, kulübün 5 aydır ödeme yapmamasının ardından sözleşmesindeki ‘NBA çıkış hakkını’ kullanıp kontratını feshetti. Furkan, bir süredir temasta olduğu Philadelphia ile el sıkıştı. Genç oyuncunun bu kararı sezon başında vermesinin kendileri için daha iyi olacağını belirten Ergin Ataman “Biz Furkan ile sezon başında sözleşme yeniledik. Takımın kuruluşunu da ona göre yaptık. Şimdi teknik olarak bu ayrılık bizi zor duruma düşürecek ama bir çaresini bulacağız” dedi.

'AYSAL TAKIMA SAHİP ÇIKSIN'

CARLOS Arroyo ve bir iki isim dışındaki oyuncularının alacaklarının zamanında ödenmemesi nedeniyle hukuken takımdan ayrılma hakkına sahip olduklarını ama kendilerine teklif gelmediği için oynamaya devam ettiklerini belirten Ataman, “Ben, Sayın Ünal Aysal’ın isteğiyle buraya geldim. Beklentim, Galatasaray’a büyük hizmetler veren başkanımız Aysal’ın takıma sahip çıkması” diye konuştu. Ergin Ataman, Galatasaray'da kimsenin alacağının kalmadığını da ifade etti.

‘Bir kuruş para almadım’

KENDİSİNİN de sezon başından beri alacaklarını tahsil edemediğini belirten Ataman “Sezon başından beri bir kuruş almadım. Ama asla G.Saray’ı zor durumda bırakıp gitmeyi düşünmedim” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle