GeriAdvertorial FMV Işık Okulları 1885’ten Beri ‘’Önce İyi İnsan’’ Yetiştiriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FMV Işık Okulları 1885’ten Beri ‘’Önce İyi İnsan’’ Yetiştiriyor

FMV Işık Okulları 1885’ten Beri ‘’Önce İyi İnsan’’ Yetiştiriyor

1885 yılında Selanik’te yaşayan ileri görüşlü Türk ailelerinin, çocuklarını eğitecek bir Türk okulu arayışlarıyla kurulan FMV Işık Okulları, Atatürk’ün hocası Şemsi Efendi’nin de katılımıyla güçlenmiş ve Balkan Savaşları sonrası İstanbul’a taşınmıştır. 1934’te, kuruluşunun 50. yılında ATA’mızın onayı ile IŞIK adını almıştır. Feyziye Mektepleri Vakfı; tek odağı eğitim olan köklü bir eğitim kurumu olarak “önce iyi insan yetiştirme” ilkesiyle hareket ediyor ve anaokulundan üniversite mezuniyetine dek kesintisiz çağdaş eğitim-öğretim fırsatı sunuyor.

Öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı, araştıran, sorgulayan ve çevreye duyarlı birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonunun yanında; kültür, sanat ve spor faaliyetlerine de son derece önem veriyor.

FMV IŞIK OKULLARI

FMV Işık Okulları 1885’ten Beri ‘’Önce İyi İnsan’’ Yetiştiriyor

Güçlü Yabancı Dil Eğitimi

Güçlü İngilizce eğitiminin yanında Almanca, Fransızca ve İspanyolca da ikinci yabancı dil seçeneği olarak sunuluyor.  

Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi

Kapalı ve açık spor alanlarının, yüzme havuzlarının yanı sıra sanat atölyeleri ve müzik derslikleri de bulunan FMV Işık Okulları, alanlarında uzman eğitmenlerle spor sanat ve tasarım faaliyetlerini sürdürüyor. Akademinin kurslarında; piyanodan çelloya, seramikten dramaya, resme kadar farklı güzel sanatlar branşlarıyla; jimnastik, yüzme, basketbol, voleybol ve tenis gibi spor branşları da yer alıyor. Sporda 17, sanatta 29 ve tasarımda 15 olmak üzere toplamda 61 farklı branş bulunuyor.

Dünya İle Entegre Bir Eğitim Anlayışı 

Kuruluşundan itibaren uluslararası standartlardaki eğitim anlayışını benimseyen FMV Işık Okulları’nın Ayazağa ve Erenköy Kampüsleri, 2006 yılında üyesi olduğu CIS (Uluslararası Okullar Birliği) tarafından akredite edildi. Nişantaşı ve Ispartakule Kampüsleri’nde de akreditasyon süreci son aşamada.

IB/DP (Uluslararası Bakalorya Diploma Programı)

İddialı ve dünya çapında prestijli bir akademik program olan IB Diploma Programı, öğrencileri yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlamanın ve üniversite kabullerinde öne çıkarmanın yanı sıra, benzersiz müfredatı ile tüm dünyada araştırmacı, duyarlı, küresel bilince sahip, kültürler arası anlayışa katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi hedefliyor.

FMV Işık Okulları, eğitim felsefesi doğrultusunda, IB Dünya Okulları’na dahil ve IB Diploma Programı sunuyor.

PYP - Primary Years Programme (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı)

Tüm kampüslerde, 3 ila 12 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanan IBPYP (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) uygulamasına geçilmektedir. Çocukların hem sınıfta hem de dış dünyada araştıran-sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine odaklanır. Küresel öneme sahip altı disiplinler üstü temanın yönlendirdiği, bilgi ve becerilerin yanı sıra, sorgulamaya güçlü bir vurgu yapan disiplinler üstü becerilerin kullanılmasıyla keşfedilen bir çerçevedir.

FMV Işık Okulları 1885’ten Beri ‘’Önce İyi İnsan’’ Yetiştiriyor

Bilimin Işığı Fen Liseleri

Okul, fen liselerinde; proje tabanlı yoğunlaştırılmış yabancı dil programını ve STEAM odaklı, proje tabanlı bireysel öğrenme stillerini dikkate alan eğitim anlayışını benimsiyor.

Teknolojide Işık Var

      • Üretim ve inovasyonun ışığı robotik ve kodlama eğitimleri
       Endüstri 4.0 ışığında Hayal Et, Tasarla, Üret
      • Dijital Vatandaşlık Eğitimi 
      • Işık’ta Dijital Pasaport Programı ve e-Portfolyo Serüveni
      • Problem Çözen Yaratıcı Çocuklar; ‘’ STEAM JR.’’
      • Tüm sınıflarda son teknoloji 75” etkileşimli led ekran (IWB - Interactive Whiteboard), anaokullarında dokunmatik LED ekranlı aktivite masaları (Active Board), yeni bilgisayarlar ve son teknolojiyle yenilenen Maker ve Bilişim Odaları ile çağdaş eğitime destek olmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız!

 

 

Sponsorlu İçerik

False