Güncelleme Tarihi:
8. Unimicup Basketbol Turnuvası'nın 12 Ocak'ta 43 takımın katılımı ve 800 sporcu ile start alan mücadelesi, 20, 21, 22, 23 Nisan’da gerçekleştirilecek 3-4'üncülük ve muhteşem finaller ile bu sene için sona erecek.
15 haftalık uzun maratonun final karşılaşmaları ile son bulacağı kapanış şöleninde, halk oyunları gösterileri, step aerobik şovun ve yanı sıra sürpriz konuk ve etkinlikler ile kapanış kokteyli olacak. Gelecek sene 9’uncusunu yapmak üzere, 23 Nisan 2013 tarihinde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda; büyük final şöleninde tüm basketbol severleri ve spor tutkunları turnuvaya davet edildi.
Hafta sonu oynanan klasman maçları sonunda turnuvayı 5., 6., 7., 8. bitiren takımlar belli oldu. Sıralamalar şöyle oluştu:
Kırmızı grup
5. İstanbul BB
6. Galatasaray
Bordo grup
5. Borusan ZNK İÖO
6. UPS
7. Yeşilyurt
8. Fener Avrupa
Mavi grup
5. BJK Atakent
6. Bahçeşehir Yıldızları
7. Abdi İbrahim İÖO
8. İÜSBK (B)
Turuncu grup
5. Çorlu Kartal
6. Bahçelievler Basket
Sarı grup
5. Büyükçekmece
6. ANT
7. Bahçeşehir İhtisas
8. GSDSK
Yeşil grup
5. FMV Işık
6. Sortie
7. Florya Elit
8. Starların Doğuşu
Son haftanın maç programı ise şöyle;
16.04.2013 Salı 3.-4.'lük karşılaşmaları
18:30 MEV Koleji - Kumport (TURUNCU GRUP)
17.04.2013 Salı 3.-4.'lük karşılaşmaları
18:30 Starların Doğuşu - BASK (BORDO GRUP)
19:40 İÜSK (A) - Marmara Akademi (SARI GRUP)
20.04.2013 Cumartesi 3.-4. karşılaşmaları
19:10 Fatih Koleji - Bahçeşehir İhtisas (KIRMIZI GRUP)
20:20 Emlak Konutları - Beylikdüzü Basketbol (YEŞİL GRUP)
21.04.2013 Pazar final karşılaşmaları
18:00 İst Bol - YEF (YEŞİL GRUP)
19:10 Olimpik Basket - Teşvikiye (BORDO GRUP)
20:20 Bahçeşehir Yıldızları - Olimpil Mavi (SARI GRUP)
22.04.2013 Pazartesi final karşılaşmaları
18:00 Doğa Koleji - Darüşşafaka (KIRMIZI GRUP)
19:10 Çağdaşlar - Gazi İÖO (MAVİ GRUP)
20:20 Dev Adamlar - Avcılar Tan Yıldızı (MAVİ GRUP)
23.04.2013 Salı final karşılaşması
15:00 Beş Yıldız - Fener Ataşehir (TURUNCU GRUP)
KAPANIŞ GÜNÜ PROGRAM
14:30 Açılış ve gösteriler
Misafir gösteri ekipleri
Hekimoğlu Ali Paşa İÖO
İ.Ü. Besyo Step - Aerobik öğrencileri
15:00 Turuncu grup final maçı: Beş Yıldız - Fener Ataşehir
16:30 Kupa ve madalya töreni
17:30 Kapanış ikram