GeriFutbol Fikret Orman'ın İbrahim Kızıl'a öfkesi dinmiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikret Orman'ın İbrahim Kızıl'a öfkesi dinmiyor

Fikret Orman'ın İbrahim Kızıl'a öfkesi dinmiyor
refid:25769211 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş'ın Cenk Tosun transferi ve Gaziantepspor galibiyeti sonrası Başkan İbrahim Kızıl'ın "At hırsızı gibi poz verdiler" sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Beşiktaş başkanı Fikret Orman ise Kızıl'a sert yanıtlar vermeyi sürdürüyor. Dün öğle saatlerinde "Tiplerimize baksınlar kimin neye benzediği görülür" diyen Orman bir televizyon kanalında ise "Kızıl kaale alınacak biri değil" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beyaz TV'ye yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında da yorumlarda bulundu. Orman, Yıldırım'a verilen cezaya üzüldüğünü ve kendisinin sevdiği bir dostu oılduğunu söyledi.

Fikret Orman'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;


DANY’İ ÖNDER ÖZEN VE BİLİC ÇOK İSTEDİ
Ben Dany için negatifim dedim. İlk duyduğumda negatif cevap verdim. Ronaldinho transfer gelişmeleri sonrası hissi olarak baktığım zaman negatif baktım. Futbol Komitesi, Önder Özen, Bilic ısrarcı oldular. Başka transferlerle de istediğimiz sonuca ulaşamadığımızdan Dany için karar verdiler. Benim kararım olmadan öyle bir transfer yapılmaz.

Biz işimize gelen oyuncuları alıyoruz. Onların kadro şişkinliği nedeniyle işlerine gelmeyebilir, bizim gelebilir. Buna artık olarak bakmamak gerek. Bizden giden oyuncular karşı tarafa altın diye gidiyor, onlardan gelen artık diye geliyor. Bizim egomuz yok. İşimize gelen oyuncuyu alırız işimize geleni satarız.


SPONSORLUKLARDA RAKİPLERİMİZİ GEÇİYORUZ
Rakiplerimiz gelir olarak bizim 2-3 misli gelirle oynuyorlar. En büyük etken stadyum ve sponsorluk gelirleri. Sponsorlukta onları geçtik. Stadımızı da bitiricez. Bu fark kapanmş olacak.


YABANCI KURALINDA ALINAN KARARLARIN ARKASINDAYIZ
Biz mevcut alınan karara uygun transfer yaptık. 10 yabancımız var ama sezon sonu yabancı oyuncuların çoğu boşa çıkıyor. 4 yabancı oyuncu alacağız. Biz buna yönelik çalışmışken rakiplerimiz sürekli kontrat imzalıyor. Biz ne karar alındıysa onun uygulanmasını istiyoruz.


AZİZ YILDIRIM’A VERİLEN CEZAYA ÜZÜLÜYORUM
Aziz Bey sevdiğimiz bir dostumuz. Spor adamının hapse girmesi üzücü şeyler. Dostuz. Bir ailesi var çocukları var işleri var. Adam öldürmüş değil. Bu ceza bana göre ağır. Üzülüyorum. Allah en yakın sürede bu durumu ortadan kalkar. Dostlarının yanına döner.
CENK İÇİN TÜM İZİNLERİ ALDIK!
Cenk Tosun transferinin konuşulacak bir tarafı yok. Gaziantepspor Yönetimi demeyim de Başkanı ve kardeşleri konuşuyor. Maddi kayıpları olduğu için konuşuyorlar. Yapılan işlem legal bir işlemdir. Zaten bütün görüşmeler yazılı izinle yapılmıştır. Hiçbir sıkıntı yoktur. İbrahim, Mehmet ve Mustafa Kızıl’ın hepsinin imzaları var. Oyuncunun sezon sonu Beşiktaş’a gelmesi konusunda hepsinin imzaları var.


KIZIL KAALE ALINACAK BİRİ DEĞİL
Çok kaale alınacak birisi olarak görmüyorum. Türk sporu için duruşum ortada. İbrahim Kızıl’ın ki de ortada. Kim neye benzediğini Türk spor kamuoyu görür. Tipimize bakan herkes cevap verir. Onun suçlaması önemli değil. Tazminat davası da açtırıcam kendisine. Kaale alınacak biri değil. Önemsenecek bir kişilik değil.
ANTEP GEÇMİŞTE BİZDEN ALDIĞI PARALARA SAYSIN
Biz bütün kanun ve kurallara uygun olarak bu transferi yaptık. Onların derdi de para kazanmak. Her dakika para kazanılmaz. Beşiktaş kulübü Gaziantepspor’a son 8-10 senede 40 milyon Dolar’ın üzerinde para tahsil etmiş. Daha evel aldıklarına sayacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle