Fikret Orman: Emre'nin yaptığı ahlaksızlık!

Fikret Orman: Emrenin yaptığı ahlaksızlık

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle sarı lacivertlilerin kaptanı Emre Belözoğlu hakkında çok ağır ifadeler kullandı. İsmini vermeden söz ettiği Emre için "Ahlaksız" diyen Orman, hakem Fırat Aydınus için de, "Maçı yönetmeye değil, idare etmeye çıkmıştı. Bu hakem mutlaka cezalandırılmalı" dedi.

Haberin Devamı

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında yaşanan olaylara siyah beyazlıların tepkisi çok sert oldu. Bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen kulüp başkanı Fikret Orman, hakem Fırat Aydınus'u ağır biçimde eleştirirken, Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu hakkında şok ifadeler kullandı. Konuşması sırasında Emre Belözoğlu ile Emmanuel Emenike'nin isimlerini vermeyen ve forma numaraları ile söz eden Orman'ın gündem yaratacak açıklamaları şöyle:

OLAYLI DERBİDEN ÖZEL KARELER

"AÇIKLAMALARIMIN FENERBAHÇE MAÇI İLE İLGİSİ YOK"
"UEFA'da ve ligde iki tane önemli maçımız vardı ve ikisini de kaybettik, inanılmaz üzüntülüyüz. Bugün yapacağım açıklamaların Fenerbahçe maçı ile hiçbir ilgisi olmadığını açıklamak isterim. Şanssız bir gol yedik. Ondan önceki pozisyonlara baktığımızda maçı kazanabilirdik de. Bu bir maçtır. 90+2'de futbol şansı onlara güldü. Bizim takım halinde yaptığımız hatalar da var, ama maçı kaybettik. Rakibimizin kazanmış olmasını üzerine onu düşük göstermek amacıyla yapılan bir şey değildir.

Fikret Orman: Emrenin yaptığı ahlaksızlık


"HAKEM MAÇI YÖNETMEDİ, İDARE ETTİ"

Birincisi, hakemle alakalı söylemek istiyorum; hakem tam anlamıyla maçı yönetmek değil de, idare etmek için gelmişti sahaya. Kararları günü kurtarmak amacıyla aldı. 29 numaralı oyuncu (Emenike) herkesin gözünün önünde formasını çıkarıyor, saha dışına çıkıyor. Hakemin 'görmedim' diyebileceği bir pozisyon değil. Çıktıktan sonra teknik heyet ona müdahale ediyor. Oyuncu tekrar formasını giyip içeriye giriyor.

Haberin Devamı

Fikret Orman: Emrenin yaptığı ahlaksızlık
KADIKÖY'DE BÜYÜK OLAY!

"KURAL HATASI YAPILDI"
Bunların hepsi birer kural hatası, hakem hatası. Kural, 'oyuncu hakemin iradesi olmadan dışarı çıkamaz, içeri giremez' diyor.

"GÖZLEMCİNİN GÖZÜNDE TAVUK KARASI VAR HERHALDE!"
Orada, 20 numaralı oyuncu (Emre), hiçbir spor ahlakına uymayacak şekilde, hiçbir camiaya yakışmayacak şekilde de, gelip bir büyük camianın hocasına, gözlemcilerin önünde, duyuyorum ki gözlemciler görmemiş herhalde tavuk karası var gözünde..."

"O SÖZLER YÜZÜNDEN GÖKHAN TÖRE CEZA ALMIŞTI"
Emre Belözoğlu'nun Slaven Bilic ile tartışması sırasında 'f.ck off' dediğini ima eden Orman, ilk yarıdaki Kayseri Erciyesspor maçında Gökhan Töre'nin aynı sözleri sarfettiği için cezalı duruma düştüğüne gönderme yaptı. Fikret Orman şöyle konuştu:

"BILIC DE KÜFÜR ETTİ, İKİSİNİ DE ATSANA!"
"İlk yarıda hatırlıyorsanız; Kayseri Erciyesspor maçında Gökhan Töre, ağzından çıkan yanlış bir ifadeden dolayı oyuncumuz kırmızı kart görüp Fenerbahçe maçında oynamamıştır. Şimdi buraya bakıyoruz, herkes görüyor. 4. hakem olan Deniz Çoban, kayıtlarda da var; 'Hocam küfür var, kırmızı kart' diyor. Sen işine bak diyor. İşte Slaven Bilic de küfür etti, ikisini de atsaydın. Slaven Bilic ve bizim bütün yönetim kadromuz, her şeye adaletli bakıyoruz. Bilic, geçenlerde bir maçtan evvel 'Ersan'ın yapmış olduğu hareketten dolayı, çok ağır bir karar, bizim takımımıza olsa içimize sinmezdi dedi. Bizim aleyhimize olan kararları bile söylüyoruz.

Fikret Orman: Emrenin yaptığı ahlaksızlık
GÖKHAN TÖRE SARACOĞLU'NDA ÇILDIRDI

Haberin Devamı

"OYUNCULARI MİLLİ TAKIMA GÖNDERMEMEYİ DÜŞÜNDÜK"
"Benim kalecim Tolga, takım kaptanı olarak sakinleştirmek için geliyor, ona sarı kart gösteriyor. Yönetmelik, kaleci, kaptan olmadığı sürece ceza alanını terkederse, sarı kart diyor. Rakip takımın kalecisi de geliyor, ona da sarı kart gösteriyor.

"MHK BU HAKEMİ CEZASIZ BIRAKMAMALI"
Fırat Aydınus'un 18 ay önce Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan ve son dakikada olaylar nedeniyle tatil edilen Beşiktaş-Galatasaray derbisi maçının hakemi olduğuna da gönderme yapan Orman, "Galatasaray maçını da oynadık bu hakemle; 17 saniye kalmıştı, bitirseydi ya maçı. Oraya (Şükrü Saracoğlu Stadı'na) vaziyeti idare etmeye, kendi hesabını yapmaya gelmiştir.

Haberin Devamı

Fikret Orman: Emrenin yaptığı ahlaksızlık
DERBİDE 5 SAKAT BİRDEN

"BU BİR AHLAKSIZLIKTIR"
Buradan MHK'ya da söylüyorum; Yusuf Namoğlu gibi işi çok iyi bilen bir başkanımız var. Yalnız bu hakemleri, özellikle bu hakemi cezasız bırakmamamız lazım. Biz bunun gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz. Burası büyük bir camia, taraftarlarımızdan bu konu ile alakalı inanılmaz tenkit görüyoruz. Bir takımın kaptanı denebilecek bir kişi geliyor, dünyanın neresinde görülmüş... Bunun zıttı, Beşiktaşlı bir oyuncu, Fenerbahçe'nin hocasına gitse küfür etse, koridorlarda tehdit etse, ne hissederlerse onu hissediyoruz. Bu ahlaksızlıktır. Hatta şu da aklımızdan geçti, onun kaptanlığını yaptığı milli takıma da oyuncularımız göndermeyelim dedik. Ancak milli konularda destek olmamız gerek diye düşündük."

Haberin Devamı

"OLAYLARIN GÖRÜNTÜLERİ ELİMİZDE
"Her şeyin kayıtları elimizde var. Bizim derdimiz milli olmuş bir oyuncuyu karalamak olabilir mi? Ancak böyle bir oyuncunun da o ağırlıkta davranması lazım. Küfür kıyamet nedir bu, ayıp! Şimdi açıklamalar yapılacak, öyle demedim, böyle demedim. Bilic bir sporcu olduğu için, olayı orada bırakmak istiyor. Kimse bizim yaptığımız gibi kimseye küfür etmez, kimse de bize küfür edemez."

Haberle ilgili daha fazlası: