GeriFutbol FIFA'da Infantino bombası!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FIFA'da Infantino bombası!

FIFA'da Infantino bombası!
Abone Olgoogle-news

İngiliz basını, UEFA Genel Sekreteri Infantino'nun şubat ayındaki genel kurul için aday olabileceğini iddia etti

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) şubat ayında yapılacak genel kurulunda UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'nun başkanlık için yarışabileceği iddia edildi.

İngiliz basınında yer alan habere göre, FIFA Etik Kurulu'nun mevcut başkan Sepp Blatter ve aday olması beklenen UEFA Başkanı Michel Platini'ye 90 gün futboldan men cezası vermesinin ardından İtalyan spor adamı Infantino'nun bugün adaylığını açıklayabileceğini ileri sürdü.

PLATINI SEÇİMLERE GİRMEZSE INFANTINO ADAY OLACAK
Haberde, UEFA İcra Kurulu'nun telekonferans yoluyla olağanüstü bir toplantı yaptığı ve Platini'nin seçime girememesi halinde 6 yıldır genel sekreterlik görevini yürüten 45 yaşındaki Infantino'nun adaylığına destek kararı aldığı kaydedildi.

FIFAda Infantino bombası

FIFA'nın gelecek yıl şubat ayında yapılacak seçimli genel kurulunda aday olmak için bugün başvuru süresi sona eriyor. Haziran ayındaki genel kurulda aday olan ancak ilk turda mevcut başkan Sepp Blatter'in gerisinde kalınca yarıştan çekilen Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, şubat ayındaki seçim için resmi adaylık başvurusunu yapmıştı.

PLATINI, BLATTER'DEN ALDIĞI PARANIN BELGESİNİ GÖSTEREMEDİ
Hesabına 2011 yılında yatırılan 2 milyon İsviçre Frangı nedeniyle futboldan men cezası alan Platini, bu paranın 1998-2002 yılları arasında Blatter'e yaptığı danışmanlığın karşılığı olduğunu söylemişti. Ödemenin 9 yıl sonra yapılmasıyla ilgili eleştirilerin hedefinde yer alan Fransız spor adamı, Blatter ile yazılı değil sözlü bir anlaşma yaptıklarını söyleyerek kendini savunmuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle