GeriFutbol FIFA skandalına Almanya da karıştı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FIFA skandalına Almanya da karıştı!

FIFA skandalına Almanya da karıştı!
refid:29215375 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

FIFA’da, başkan Sepp Blatter'in istifasıyla sonuçlanan skandallara Almanya da eklendi. Almanya'nın 2006 Dünya Kupası organizasyonunu rüşvetle aldığı iddia edildi.

FIFA’da skandallar bitmiyor. FIFA’yı, Blatter ve İcra Kurulu üyelerini en sert şekilde eleştirenlerin bile temiz kalamadıkları ortaya çıkıyor.

NTV Spor eXpress'in haberine göre bu konuda önemli bir adımı Die Zeit Gazetesi attı. Alman gazetesi, Almanya’nın da FIFA’daki Dünya Kupası ev sahipliği oylamasında temiz olmadığını öne sürdü.

FIFA skandalına Almanya da karıştı

Gazete, “2006 Dünya Kupası’nın ev sahipliği yarışını Almanya Güney Afrika’ya karşı 12-11 kazanmış ve Güney Afrika’ya oy verecek olan Yeni Zelandalı Charles Dempsey son anda salondan çıkmıştı. Dempsey, beklendiği gibi Güney Afrika lehine oy kullansa ve beraberlik ortaya çıksa Blatter de Güney Afrika’yı seçecek ve Almanya ev sahipliğini alamayacaktı.

FIFA skandalına Almanya da karıştı

Dempsey (üstte) bugün yaşamıyor ve oylamaya neden son anda katılmadığı bir sır. Ama sır olmayanlar da var. Örneğin Asya oylarını almak için yapılanlar... Daimler Hyundai'ye, Bayer Tayland ve Güney Kore’ye 100 milyonlarca Euro yatırım kararı aldı. Alman hükümeti, silah ambargosu uyguladığı Suudi Arabistan’a Dünya Kupası oylamasından bir hafta önce ambargoyu kaldırıp tanksavar silahı ve mermileri verdi” diye yazdı.

“SEÇİM GECİKMEMELİ”
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach, ZDF kanalına “Yaşananlar inanılmaz. Herkesi kongreye çağırıyorsun. Başkan seçiliyorsun. Dört gün sonra istifa ediyorsun. Ama bu da hemen geçerli bir istifa olmuyor sadece bir duyurudan ibaret” açıklamasını yaptı. FIFA Statüsü’ne göre Blatter’in hemen görevi bırakabileceğini belirten Niersbach, “Olağanüstü kongreye kadar Kıdemli Asbaşkan Issa Hayatou başkanlığı yürütür. Söylendiği gibi dört ayda değil, çok daha kısa sürede bir seçim yapılır” ifadesini kullandı.

BLATTER, IOC'YE GİTMİYOR!
FIFA Baçkanı Sepp Blatter, aynı zamanda Uluslararsı Olimpiyat Komitesi IOC üyesi ve IOC’nin gelecek hafta Lozan’da toplantısı var. 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın aday kentlerinin tanıtım sunumlarını gerçekleştireceği toplantıya Blatter’in katılmayacağı açıklandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle