Fenerbahçe'de 13 futbolcunun sözleşmesi bitiyor

Güncelleme Tarihi:

Fenerbahçede 13 futbolcunun sözleşmesi bitiyor
Oluşturulma Tarihi: Kasım 13, 2015 16:58

Fenerbahçe'de 13 oyuncunun sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Bu isimlerle pazarlık masasına oturmak için acele etmeyen Sarı lacivertli yönetim, teknik heyetin raporuna göre kiminle yola devam edip etmeyeceğini belirleyecek.

Haberin Devamı

 Fenerbahçe'de sezon sonunda takımın önemli isimlerinin sözleşmeleri sona erecek.

Sarı-lacivertliler'de Caner Erkin, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Raul Meireles, Bruno Alves, Serdar Kesimal, Uygar Mert Zeybek, Hakan Çinemre, Mehmet Topuz ve Michal Kadlec'in sözleşmeleri bitiyor. Sene başında kiralanan oyuncular kaleci Fabiano, Abdoulaye Ba ve Lazar Markovic'in kontratları da sezon sonuna kadar.

PAZARLIKLARDA EURO 2016 FİNALLERİ BÜYÜK ROL OYNAYACAK
Talimatname, sözleşme bitiminden 6 ay öncesinden başlayarak futbolculara transfer görüşmesi hakkı veriyor. Fenerbahçe ise bu konuda aceleci davranmıyor. Pazarlıklarda, Euro 2016 finallerinin de etkili bir rolü olması bekleniyor. Listedeki oyuncuların büyük bir kısmının Avrupa Şampiyonası'nda görev yapacak olması, performanslarına göre tekliflerin de önünü açabilir.

Haberin Devamı

Fenerbahçede 13 futbolcunun sözleşmesi bitiyor

MARKOVIC'İN SATIN ALMA OPSİYONU YOK
Fenerbahçe yönetimi henüz bu oyuncularla ilgili bir girişimde bulunmuş değil. Bu 13 isimden seneye kadroda bulunmama ihtimali en yüksek futbolcuysa Lazar Markovic. Liverpool'dan kiralanan Sırp yıldızın satın alma opsiyonu bulunmazken, sene başında Fenerbahçe'nin satın alma talebine de olumsuz yanıt verilmişti.

Fenerbahçede 13 futbolcunun sözleşmesi bitiyor
ALVES, MEIRELES VE KADLEC BELİRSİZ
Kadroda düşünülmeyen Serdar Kesimal da bu listede üst sıralarda. Sözleşmesi devam etmesine rağmen kadro dışı kalan tecrübeli stoperle sezon sonunda yollar ayrılacak. Bruno Alves, Raul Meireles ve Michal Kadlec ile ilgili karar ise oyuncuların bu sezon gösterecekleri performansa göre verilecek.

Yerli millilerin gönlüyse kalmaktan yana. İlk görüşmeleri Fenerbahçe ile yapmak isteyen yerliler, yabancı oyuncuların maaş anlamında standartını talep edecek. Görüşmeler yönetimin bu talebe vereceği karşılığa göre ilerleyecek. Porto'dan kiralanan Fabiano ve Abdulaye Ba'nın bonservislerinin alınmasıyla ilgili de henüz net bir karar verilmiş değil.

Haberin Devamı

HAKAN VE UYGAR KALIYOR
Sözleşmeleri sona eren genç oyuncular, Hakan ve Uygar'ın takımda kalmalarına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Fenerbahçe bu sezona başlarken 11 futbolcusuyla yollarını ayırmış, 11 yeni ismi de kadrosuna katarak büyük bir değişim yaşamıştı. Sarı lacivertliler eğer bu 13 isimle devam etmezse kadroda İsmail Kartal döneminde 10 maç üstü forma giymiş 5 oyuncu kalacak. Volkan Demirel, Hasan Ali Kaldırım, Alper Potuk, Diego ve kiralık olarak Birleşik Arap Emirlikleri'nde oynayan Emenike. (NTV Spor)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!