Fenerbahçe’ye kolej darbesi

Fenerbahçe’ye kolej darbesi

Sarı-Lacivertliler'in 2003 yılında Ataşehir’de kiraladıkları binada faaliyete geçen Fenerbahçe Koleji’nin "İmam Hatip Lisesi"ne dönüştürülmesi için düğmeye basıldığı öğrenildi. F.Bahçe camiası ayaklanırken, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, olayı doğruladı ancak oraya İmam Hatip Lisesi yapılacağı iddialarını yalanladı... Fenerbahçe Koleji ile ilgili çıkan bu haberler özellikle sosyal medyada çok büyük tepki görürken, kolejin arazisinde çıkan bu sorun camiada şok etkisi yarattı.

Haberin Devamı

Binayı 10 yıllığına kiralayan ve sözleşmeyi önümüzdeki seneden itibaren 10 yıl daha uzatmak isteyen Fenerbahçe yönetimine Milli Eğitim Bakanlığı "Hayır" dedi.

300 BİN TL'LİK KALDIRIM

Sarı lacivertli kulübün eğitimden sorumlu yöneticisi Turan Şahin, konuyla ilgili olarak hurriyet.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı;  

- "Olay maalesef doğru. Ben de bu konuları hem Milli Eğitim Bakanlığı, hem de Maliye Bakanlığı ile görüşmek üzere Ankara’ya geldim. Biliyorsunuz biz Fenerbahçe Koleji’nin bulunduğu binayı 2003 yılında 10 seneliğine Milli Eğitim’den kiralamıştık. Sözleşmeyi uzatmak için yeniden başvuruda bulunduk. Ancak Milli Eğitim bize ’O bölgede meslek ve sanat okulu eksikliği var. Bu yüzden siz kendinize başka yer bulun’ dedi. Kulağımıza gelen, bizim okulun 2013-2014 eğitim yılından itibaren İmam Hatip Lisesi (İHL) olarak faaliyete geçeceği..  Bu her yerde konuşulan bir söylenti. Ama çok yüksek sesle dile getiriliyor.. Ben lise binasını elimizden almamaları yönünde bugün Başkent’te bir dizi temaslarda bulunacağım.. Bu okuldan eğitimin yanı sıra sporcu da yetiştiriyoruz. Hem de ne kadar başarılı sporcular yetiştirdiğimiz ortada.. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bizi anlayacağını umuyoruz.. Beni akşam saatlerinde ararsanız size bu konuda daha net şeyler söyleyebilirim.. Ancak şimdilik camia olarak çok üzgün olduğumuzu söyleyebilirim.. Hem biz, hem okulda okuyan öğrencilerin aileleri çok üzgün.."   

"İMAM HATİP LİSESİ OLACAK OLSA BİLİRDİM"

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, konu ile ilgili hurriyet.com.tr'den Şebnem Arat'a şunları söyledi:

Kayışdağı’nda Fenerbahçe Koleji’nin yer aldığı alan ortaöğretim alanı olarak ayrılmış bir yer. Bundan sonra oraya ne yapılacak bilmiyorum. Ama İmam Hatip Lisesi yapımı bahsi geçen bir konu değil. Ben, Ataşehir'in İlçe Milli Eğitim Müdürüyüm. Böyle bir durum olsa bilirdim. Böyle bir konu konuşulmadı bile.

Haberin Devamı

OKULUN TARİHÇESİ          

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları (Fenerbahçe Koleji) Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Aziz YILDIRIM başkanlığında ve Asbaşkan Turhan ŞAHİN kuruculuğunda ilköğretim okulu ve lisesi ile eğitim faaliyetlerine başladı. İlköğretim okulu ve lisesinin ardından 2004-2005 yılında Anadolu Lisesi ve 2005-2006 yılında Türkiye’de bir ilk olan anaokulu kampüsü ile eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Kurucu Temsilciliği Turhan ŞAHİN tarafından bugün de sürdürülen kolejde yönetim kurulu başkanlığında ise Aralık 2007 döneminden buyana Fenerbahçe Spor Kulübü eski Asbaşkanı Ali KOÇ bulunuyor.   

Haberle ilgili daha fazlası: