Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksim'e yürüdü

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü

Gezi Parkı Eylemlerine taraftar grupları damgasını vurdu. Binlerce Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftar saat 20.00 sıralarında Taksim’e geldi.

Haberin Devamı

TARAFTARLAR KOL KOLA GEZİ PARKI'NA YÜRÜDÜ

Gezi Parkı eylemini desteklemek için Taksim’e önce Fenerbahçeli taraftarlar geldi. Binlerce Fenerbahçeli taraftarı Gezi Parkı’nda toplanan kalabalık alkışlarla karşıladı. Daha sonra ise Beşiktaş’ın taraftar gurubu Taksim’e geldi. Uzun bir kortej oluşturan Çarşı grubunun Taksim’e gelmesiyle, meydan oldukça hareketlendi. Taraftar gurupları Atatürk Kültür Merkezi’nin çatısında ve çevresinde meşale yakarak aydınlatma fişekleri attı. Taraftar gruplarının Taksime gelmesiyle Gezi Parkı eyleminin en kalabalık günlerinden biri yaşandı.

DAKİKA DAKİKA TARAFTARLARIN YOLCULUĞU

21:30 - Taksim Meydanı
AKM'nin çatısına çıkan onlarca taraftar ve meydandaki taraftarlar aynı anda meşaleler yaktılar. Taksim Meydanında şu an Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları beraberce eğlenip, tezahüratlar yapıyor.

Taraftarlar alana "Her yer Taksim her yer direniş" sloganıyla girerken kendilerine yeni evli bir gelin ve damadın da eşlik ettiği görüldü. AKM'nün çatısına çıkan Beşiktaşlı taraftarlar ise, 2007 yılında hayatını kaybeden Çarşı grubunun kurucularından Optik Mehmet lakaplı Mehmet Işıklar'ın  büyük boy bir pankartını astılar.

20:30 - Taksim Meydanı
Beşiktaş Çarşı grubu çok kalabalık bir taraftar grubuyla meydana girdi. Meydanda binlerce insan var.

19:30 - İstiklal Caddesi
Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde çok sayıda rakip takım taraftarı yan yana yürüyor. Bu esnada Beşiktaş Çarşı'nın Nişantaşı'ndan Taksim'e doğru yürüyüşü devam ediyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü


19:15 - Taksim

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü
ANKARA'DA ÇARŞI YÜRÜYÜŞÜ
Ankara’da Gezi Parkı direnişine destek için yapılan gösterilere İstanbul’dan gelen Beşiktaş taraftar grubu Çarşı da katıldı. Tunalı Hilmi Caddesi’nde toplanan taraftarlar ellerinde pankartlarla Kuğulu Park’a kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında meşaleler yakan Çarşı grubu, Başkentli gösteriçilerdan de büyük tezahurat aldı.
Rıza ÖZEL/ANKARA


Fenerbahçe taraftarlarının büyük çoğunluğu Taksim Meydanı'na ulaştı. Sarı lacivertli taraftarlar Atatürk Kültür Merkezi önünde Beşiktaş Çarşı'yı bekliyor. Siyah beyazlı taraftarlar ise Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşlerini sürdürüyor.

18:55 - Beşiktaş
Beşiktaş Çarşı, Köyiçi Meydanından yürüyüşe geçti. Taraftarlar Akaretler'den Taksime doğru ilerliyorlar.  


18:35 - Kabataş
Fenerbahçe taraftarları Kabataş'tan Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş 19:07'de başlayacaktı ancak taraftar sayısının her dakika artması ve Kabataş Meydanı'nın hınca hınç dolması sebebiyle yürüyüş başlatıldı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü


18:20 - Beşiktaş
Beşiktaş taraftarları ve Çarşı grubu Beşiktaş semtindeki Köyiçi Meydanı'nda toplanıyor. Çok sayıda taraftar Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçmek için bekliyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü18:00 - Kabataş
Kadıköy'den motorlarla gelmeye devam eden Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş'ta toplanıyor. Taraftarlar burada halen Kadıköy'den gelmekte olan diğer taraftarları bekliyor.

Saat 17:00 - Kadıköy
Fenerbahçeliler saat 17:00 itibarıyla Kadıköy İskele Meydanında toplanmış durumdalar. Sarı lacivertli taraftarlar attıkları sloganlar ve taşıdıkları pankartlarla da 3 Temmuz 2011'de başlayan 'Şike Davası' sürecine de göndermelerde bulunuyorlar. Taraftarlar "3 Temmuz 2011'i unutmadı Fenerbahçeli" pankartı taşıyorlar.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü

Haberin Devamı


Kadıköy'deki Kabataş İskelesi'nde toplanan grup meşaleler ve tezahüratlar eşliğinde kendilerini Kabataş'a götürecek motorlara binmeye başladı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü


İşte Beşiktaş Ve Fenerbahçe'li taraftar gruplarının yürüyüş öncesi yayınladıkları bildiriler;
Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü

Haberin Devamı

Beşiktaş Çarşı grubu 19:03'te Taksim'e yürüdü

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı bugün akşam 19:03'de Taksim'e Gezi Parkı'na yürümek için buluştu.

Twitter'da duyurusu yapılan yürüyüş. #1903tesemttengeziye başlığıyla duyuruldu.

BJK'nin kuruluş yılı olan 1903 tarihini saat olarak 19:03 yorumlayan taraftarlar. Beşiktaş'ta buluştu ve Taksim Gezi Parkı'na doğru hareket etti. 1903 Çarşı tarihinin en büyük yürüyüşü olarak nitelendiriliyor.

Fenerbahçeliler Taksim'e yürüyor

Fenerbahçe taraftar platformu 12 numara, duyurduğu haberde, Sarı – Lacivertli taraftar gruplarıyla birlikte Taksim’e yürüyüş yapacak. Yapılan açıklamada,

Haberin Devamı

“Direnişin ilk gününden beri Taksim’de diğer takım taraftarları ile birlikte verilen haklı ve onurlu mücadeleyi sürdüren Fenerbahçe taraftarları, Gezi Parkı eylemine desteği canlandırmak üzere yürüyor.

8 Haziran 2013 / Cumartesi günü 17.00'de Kadıköy İskele’de buluşacak olan Fenerbahçeliler, Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçip, burada kendilerine katılacaklarla beraber Taksim’e yürüyüşe geçeceklerdir.

AKM önünde tüm katılımcılarla birleşen Fenerbahçeliler, buradan harekete geçerek; Gezi parkındaki diğer taraftar guruplarıyla birlikte eyleme destek verilecektir.

Haberin Devamı

Yürüyüşe katılacak olan tribün gruplarımız; 1907 Ünifeb, Grup CK, Kill For You, Vamos Bien, Sol Açık, FEDER, Cadde.

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksime yürüdü

Yürüyüş Programı:
*17.00 Kadıköy İskele’de buluşma
*17.30 Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçiş
*18.00 Kabataş’tan Taksim’e yürüyüş
*19.00 AKM önüne varış
*19.07 AKM’den hareket edilerek, Gezi parkındaki tüm taraftar guruplarıyla buluşma.

Lütfen dikkat!!!

Yürüyüşte yalnızca Türk Bayrakları, Fenerbahçe bayrakları ve yanımızda görmek istediğimiz dostlarımızın getireceği diğer takım bayrakları taşınacaktır.

Haberin Devamı

Tüm Fenerbahçelilere önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.


TAKSİM BÖYLESİNİ GÖRMEDİ
Haberle ilgili daha fazlası: