Fener Chesea’yi zor yener

Fener Chesea’yi zor yener

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile eşleşmesi İngiliz basınında yankı bulurken, İngiliz gazetelerinin pek çoğu bu eşleşmede Chelsea'nin daha şanslı olduğu yorumunu yaptı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi kuralarında Chelsea ile eşleşmesi İngiliz basınının bugünkü sayfalarında geniş yer buldu.  Kura sonucunu değişik yorumlarla yansıtan İngiliz gazeteleri Fenerbahçe’nin Chelsea’yi yenmesinin çok güç olacağını ön plana çıkarıldı.

Hangi Alex şans getirecek

The Times gazetesi, Chelsea’nin diğer İngiliz takımlarına göre şanslı duruma olduğunu ve Fenerbahçe’nin Chelse karşısında kazanma şansı olmadığını yazdı. Gazete bir başka yorumunda, hem Chelsea hem de Fenerbahçe’de Brezılyalı  Alex adında Brezilyalı bir oyuncu olduğunu Fenerbahçe için oynalayan Alex’in takımı ile daha bütünleşmiş olduğunu ifade etti.

The Daily Telegraf gazetesi de Cuma gününü Chelsea menejeri Avram Grant’ın şanslı günü olarak sayfalarına geçti. Kura sonucunda Chelsea’nin rakibi olarak Fenerbahçe’nin çıkmasını harika bir  fırsat olarak yansıtan gazete Chealsea’nin takımın 5 yıl içinde 4. yarı final oynama sansını elde edeceğini yazdı.

The Guardian gazetesi ise, Arsenal ve Liverpool’a göre Chelsea’nin daha şanslı ve kura sonucundan çok mutlu olduğunu yazdı.

Haberin Devamı

Kenyon ‘ Çeyrek finali dörtgözle bekliyorum’

Daily Express gazetesi’nde de The Guardian gazetesi ile hemen hemen aynı yorumlar yer aldı. Chelsea’nin kura sonuçlarından hoşnut olduğunu ancak Arsenal ve Liverpool’u büyük bir düello beklediğini yazan gazete, Chealsea kulübü yöneticisi Peter Kenyon’un kura sonuçlarından bir İngiliz takımı çıkması yerine Fenerbahçe çıkmasıdan çok  memnun olduğunu belirtti. Gazete’de Kenyon’un yorumları da er aldı. Yaptığı bir açıklamada Kenyon ‘ Bu aşamada kolay bir takım veya kolay bir maç yorumu yapılamaz. Her takıma gereken saygı gösterilmelidir. İki takım arasında daha ince tarihi bir maç olmadı bu çeyrek finali dört gözle bekliyorum’ dedi.

‘Benitez ve Wenger’ı zor günler ekliyor

Öte yandan Liverpool’un Arsenal ile eşleşmesi de İngiliz basınınında iki takımın sansızlığı olarak değerlendirildi. İki İngiliz takımının birbirine düşmesinden kimse mutlu olmazken, Arsenal menejeri Arsene Wenger’in simdi bu konuyu düşünmediği kafasındaki en önemli şeyin Barclays Premier Ligini kazanmak olduğunun iddia edildiği yazıldı.  Haberde ayrıca, Wenger’ın bu maçın Şampiyonlar liginin en zor maçı olacağını ifadeleri de yer aldı.

 


 

Haberle ilgili daha fazlası: