GeriFutbol Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz

Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz
refid:30002836-spot ilişkili resim dosyası

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Dağlıca'daki terör saldırısı nedeniyle Hollanda maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, daha önce hazırladığı bir konuşmayı okudu ve hiç soru almadı.

Fatih Terim'in konuşması şöyle:

"Tahmin ettiğinizden daha fazla sizleri dinliyorum, görüyorum ve dikkate alıyorum, her söylediğinizi her yazdığınızı...

Sadece medyayı ve sosyal medyayı değil sokaktaki insanların nabzını da tutuyorum. Pazardaki tezgahtarla da konuşuyorum, havaalanındaki kardeşimle de...

Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz

"BANA KIZABİLİRSİNİZ AMA MİLLİ TAKIMA SIRTINIZI DÖNEMEZSİNİZ"
Başta ben olmak üzere kişilere, kurumlara, tercihlere kızabilirsiniz. Kırgın da olabilirsiniz. Eleştirebilirsiniz, beğenmiyor olabilirsiniz, istemiyor da olabilirsiniz. Bunları anlayışla karşılıyorum.
Şu an görev başındayız ve tek bir hedefimiz var. Ancak millet artı ülke bütüntlüğünü korumamız gereken bir dönemdeyiz. Bu topraklarda yaşayan herkesin ihtiyacı olduğu günlerde sırtınızı Milli Takımımıza dönemezsiniz. Sırt çevirmemelisiniz.

Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz MİLLİ DESTAN! TÜRKİYE KIRMIZI BEYAZ

Bizler gelip geçeriz; yarın başka bir arkadaşımız gelir. Ama ülkenin dünyada mevcudiyetini devam ettirecek bir takım var; o da milli takımdır. Ondan desteğinizi, dualarınızı, iyi enerjilerinizi esirgemeyin lütfen.

Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz

Katılırız, katılamayız... Katılmak için ben, oyuncularım ve tüm çalışanların elimizden gelenin fazlasını yapmak için uğraştığımızdan hiç şüpheniz olmasın. Şu an açıkçası daha fazlasını yapmak isterdik, sıralamada daha üstte olmak isterdik. Ama en azından bu galibiyetimizi hayatını vatanı için kaybetmiş şehitlerimize ve geride bıraktıkları yakınlarına adıyoruz. Ruhları şad olsun.
Son olarak size söyleyeceğim; mücadele devam ettiği sürece yenilgi yoktur, sonuna kadar kovalayacağız."


Fatih Terim: Bu galibiyeti şehitlerimize adıyoruz TÜRKLER ÇEKLER'İ FİNALLERE UÇURDU!

False