GeriFutbol Fatih Tekke: Kulübümle konuşun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Tekke: Kulübümle konuşun

Rusya'da top koşturan Türk futbolcular Fatih Tekke ve Caner Erkin, Moskova'da bir araya gelerek birbirlerine başarı diledi.

Moskova'da 15 günde bir Türkçe yayımlanan “Gazetem” gazetesi Spartak Moskova maçı için Moskova'ya gelen St. Petersburg'un Zenit takımında oynayan Tekke ve CSKA Moskova'da top koşturan Erkin'i Tekke'nin kaldığı otelde bir araya getirdi.

Tekke, Caner Erkin ile bir araya gelmekten mutlu olduğunu ve Caner'in iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, Rusya'da da, Milli Takım'da da başarılı olacağına inandığını söyledi.

Moskova'da yaşayan Caner'in kendisine göre daha şanslı olduğunu çünkü Moskova'da, St. Petersburg'a kıyasla daha fazla Türk yaşadığını kaydeden Tekke, “Caner bu sayede yalnızlık çekmiyor burada ama kent olarak St. Petersburg Moskova'dan daha güzel” dedi.

Zenit taraftarlarının “Sultan” lakabını taktığı Fatih Tekke, medya da belirtilenin aksine Rusya'da bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, son zamanlarda hakkında çıkan transfer söylentilerine de açıklık getirdi.

Tekke, bilgisi dışında her gün yeni bir transfer haberinin yazıldığını belirterek, “Benim dışımda çok şey söylenip çiziliyor, her gün başka bir takıma yolluyorlar. Başta Türkiye'den kulüpler olmak üzere benimle ilgilenen kulüpler var. Çünkü transfer dönemindeyiz ve her kulüp başarılı futbolcuyu takımında görmek ister. Bu da gayet normal. Fakat benimle değil kulübümle konuşmaları gerekiyor çünkü devam eden bir sözleşmem var” dedi.

Erkin de, yaptığı açıklamada, UEFA kupası kazanan ve bu yıl şampiyonlar ligine katılacak bir takımın oyuncusu olduğu için gurur duyduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Rusya'da futbol gerçekten çok hızlı yükselme kaydediyor. Rusya liglerinde çok kaliteli yerli ve yabancı futbolcular var. Burada ki şartlar çok ağır. En çok kış şartlarında oynanan futbolu merak ediyorum. Zaten en çok bu konuda Fatih ağabeyime sorularım oldu. O da burada edindiği tecrübeleri aktararak merakımı giderdi. Benim yaşımda yurt dışına transfer olmak çok zor bir olay ve ben bunu gerçekleştirdim. Şimdi ki hedefim burada daha başarılı olup Avrupa'da oynamak.”

Rusya'daki takımların tesisleşme konusunda çok geride olduğunu söyleyen temsilcilerimiz, Türkiye'nin bu konuda Rusya'dan çok daha ileride bulunduğuna dikkat çektiler.

Tekke'nin 60 dakika forma giydiği Spartak Moskova karşılaşmasında Zenit sahadan 3-1 mağlup olarak liderlik koltuğunu Spartak Moskova'ya kaptırdı.
False