GeriFutbol F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'ne giremeyebilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'ne giremeyebilir

F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'ne giremeyebilir
refid:21034022 ilişkili resim dosyası

Şampiyonlar Ligi 3. tur ön eleme turunda Vaslui ile eşleşen Fenerbahçe’nin Devler Arenası’na kesin olarak alınıp alınmadığı hâlâ kesinlik kazanmış değil.

2011’de Şampiyonlar Ligi’nden bir yıl men edilen sarı-lacivertliler, bu yıl da aynı kaderi yaşayabilir. UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Fenerbahçe’nin durumunun hâlâ netlik kazanmadığını söylerken, durumun değişebileceğini belirtti.

UEFA disiplin müfettişlerinin dosyayı incelediğini belirten Infantino, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulübü aklamasına karşın, kesin bir karara varamadıklarını söyledi. İtalyan futbol adamı, “Bu çok karışık bir dosya ve bizim disiplin organlarımız üstünde çalışmaya devam ediyor. Gerçekten çok fazla okunacak şey var, binlerce sayfa…” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin durumunun belirsiz olduğunu vurgulayan Infantino’nun bu sözleri, Fenerbahçe’nin bu yıl da men edilebileceğinin sinyallerini olarak yorumlandı. Haberin kaynağı AP ise, Fenerbahçe yöneticilerinin kura çekiminden sonra herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındığını belirtti.  

UEFA'DAN TFF'YE F.BAHÇE'NİN KABUL YAZISI GELMİŞTİFalse