ANKARA HABERLERİ

Eymir’de otel projesine Bakanlık iptali

Hürriyet Haber
21.10.2015 - 17:46 |Son Güncelleme :

Eymir Gölü'ne 150 metre uzaklıkta yapılması planlanan 'Diplomatik Otel' projesi iptal edildi.

Hürriyet Haber

Ankara Hürriyet, 1 Kasım 2014’te ‘Beton sınıra dayandı’ manşeti ile konuyu gündeme getirmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Eymir’e otel projesinde ÇED sürecinin sonlandırılmasına karar verdi. Bakanlık kararında, “Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğünün ilgi yazısı uyarınca ve adı geçen projenin Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde yer alması nedeniyle projeye ilişkin ÇED Raporu özel formatı bu aşamada oluşturulamamakta olup projeye ilişkin ÇED süreci sonlandırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

‘MÜCADELE DEVAM EDECEK’

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Baran Bozoğlu, Eymir Gölü hakkında verilen kararı 'sevindirici' bulduklarını belirtti. Proje ile ilgili endişelerini sürekli dile getirdiklerini vurgulayan Bozoğlu, “Proje bölgesi ile ilgili birçok şaibe bulunduğunu bölgenin bir üst ölçekli planında ağaçlandırılacak alan olarak görüldüğünü söylemiştik” dedi. ÇED sürecinin bitmesinin 'her şeyin bittiği' anlamına gelmediği kaydeden Bozoğlu şunları söyledi:
“Her şey bitti diye düşünmemek gerekir. Eymir çeperi ağaçlandırılıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara Valiliği ve tüm belediyeleri Eymir ve Mogan Göllerini korumaya ve çeperlerini ağaçlandırmak için bir an önce çalışma yapmaya davet ediyoruz.”

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eymir’de otel projesine Bakanlık iptali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eymir’de otel projesine Bakanlık iptali haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

31 Mart 2020, Salı
 • İmsak
  05:02
 • Güneş
  06:27
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı