ANTALYA HABERLERİ

EXPO 2016 Antalya Parkı İçin İlk Kazma Vuruldu

IHA
12.03.2015 - 12:53 |Son Güncelleme :

KONYAALTI BELEDİYEBAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, AKKUYU MAHALLESİ’NDE 30 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK OLAN “EXPO 2016 ANTALYA PARKI” İÇİN İLK KAZMAYI VURDUKLARINI DUYURDU

IHA

Küresel ölçekte büyük önem taşıyan ve kente ekonomik ve ticari katma değer sağlayacak olan Expo 2016 ilk olarak Konyaaltı’nda hayat buluyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akkuyu Mahallesi’nde 30 bin metrekare alan üzerine planlanan Expo 2016 Antalya Parkı Projesi’nde ilk kazmayı vurduklarını bildirdi. Pınarbaşı, Toros, Siteler ve Akkuyu mahallelerine Expo 2016 Antalya Parkı Projesi ile yeni bir cazibe alanı kazandıracaklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “30 bin metrekare alan üzerine planladığımız proje içerisinde bitki tüneli, 400 metre uzunluğunda ve 2 bin metrekare alana sahip dere formunda havuz, süz havuzları, suni çim kızak pisti, kafeteryalar, atölyeler, fitness, temalı çocuk oyun alanları, macera parkuru, gösteri alanı ve Expo Okulu gibi pek çok doğayla bütünleşik unsuru bir araya getiriyoruz” dedi.
15 KULEDEN OLUŞAN MACERA PARKURU
Başkan Böcek, macera parkuruyla özellikle öğrencilerin rekabet edebilme, cesaret ve özgüvenlerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Gençlere risk alabilme, takım halinde çalışabilme gibi yeteneklerini de göstermek istediklerini kaydeden Başkan Muhittin Böcek, içerisinde birbirlerine ip merdiven, asma köprü ve filelerle bağlı 15 kulenin bulunduğu macera parkuruyla adrenalin, eğlence ve sporu bir arada bulabileceklerini söyledi.
Başkan Böcek, parkın içerisinde dere formunda havuz bulunduğunu, mevcutta kurumuş olan derenin park içindeki 400 metrelik kısmının yapay dere formunda havuza dönüştürülerek yeniden hayat bulacağını söyledi.
EXPO DOĞA OKULU’NDA EĞİTİM
Expo Doğa Okulu ile çocukların doğayı yaşayarak keşfetmesini amaçladıklarını ifade eden Başkan Muhittin Böcek, bu bölümde bitki tünelleri, hobi bahçeleri, seramik ve çeşitli el sanatlarının da icra edilebileceği atölyelere yer verdiklerini söyledi. İki eğitim sınıfı, 100 kişilik çok amaçlı salon, fuaye ve engelli asansörü ile Expo Doğa Okulu’nu son derece önemsediğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, projenin toplam maliyetinin 7 milyon lira olduğunu kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden EXPO 2016 Antalya Parkı İçin İlk Kazma Vuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2015 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EXPO 2016 Antalya Parkı İçin İlk Kazma Vuruldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:42
 • Güneş
  06:08
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:44
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı