Google Haritalar'dan engellilere yönelik yeni özellik

Google Haritalardan engellilere yönelik yeni özellik

Google'ın popüler uygulamalarından biri olan Google Haritalar, yeni alacağı güncelleme sonrasında engellilere yönelik bir özelliği kullanıma sunacak. Bu güncelleme ile, tekerlekli sandalye erişebilirlik bilgileri ve yol haritası da canlı olarak paylaşılacak.

Haberin Devamı

Google Haritalar, son olarak koronavirüs salgını sonrası evlerine kapananlar için eve sipariş hizmeti veren restoranları haritada göstermeye başlarken şimdi de engellilere yönelik bir servisi hayata geçiriyor.

Tekerlekli sandalye kullananlara özel bir geliştirme yapan Google, ilerleyen günlerde tekerlekli sandalye sahiplerinin nerelere gidebileceğini, engelli araç park yerlerini, tuvalet veya diğer ihtiyaçlarını nereden karşılayacağını gösterecek. Engelliler için erişilebilir olmayan bölgeler de haritada paylaşılacak.

Bu özelliği aktif hale getirmek için yayınlanacak son güncellemeyi Google Play Store veya App Store üzerinden indirmeniz gerekiyor.

Dünya genelinde 130 milyonu aşkın yürüme engelli vatandaşın olduğu sanılırken, bu sayı ABD'de 30 milyonu buluyor.

MacBook Air 2020 incelemesiApple, yeni nesil Macbook Air serisini gün yüzüne çıkardı. Oldukça ince ve hafif bir tasarıma sahip olan yeni nesil Macbook Air'i yakından inceledik.
Haberle ilgili daha fazlası: