GeriSpor Eto'o, Ebola için Batı Afrika'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eto'o, Ebola için Batı Afrika'da

Eto'o, Ebola için Batı Afrika'da
Abone Olgoogle-news

Antalyaspor'un Kamerunlu forvet oyuncusu Samuel Eto'o, FIFA tarafından Batı Afrika'daki Ebola salgınına farkındalığı artırmak için yürütülen "Sağlık için 11" kampanyası dahilinde Sierra Leone ve Gana'yı ziyaret etti.

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, aralarında FIFA Sağlık Kurulu Danışmanı Prof. Jiri Dvorak ve Antalyaspor'un golcüsü Samuel Eto'o'nun da bulunduğu bir heyet, özellikle Batı Afrika ülkeleri Gine, Sierra Leone ve Liberya'da görülen binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Ebola salgınına karşı insanları bilinçlendirmek amacıyla önce Sierra Leone, sonrasında ise Gana'ya gitti.

Etoo, Ebola için Batı Afrikada


Yılın Afrikalı Futbolcusu Ödülü'nü 4 kez kazanan 34 yaşındaki futbolcu, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) de destek verdiği "Sağlık için 11" kampanyası kapsamında gerçekleşen gezide, ailelerini Ebola virüsü yüzünden kaybeden çocuklar ve gençlerle bir araya geldi ve onlara Ebola'dan korunmanın yollarını anlattı.

Eto'o, çocukları ve gençleri sağlıklı bir yaşam sürmek konusunda eğitmek için futbolun önemli bir rolü olduğunu belirterek, "Evim Afrika'da bulunmak ve buradaki kardeşlerimin Ebola virüsüne karşı başarılı bir mücadele verdiğini görmekten ötürü heyecanlıyım. Hayattaki en önemli şey, sağlık. Sağlığınız yerinde olduğu ve hayal edebildiğiniz sürece her şeyi başarabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

False