ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de ‘Nükleer’ Protestosu

IHA
24.04.2015 - 19:53 |Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR HALKEVLERİ ÜYELERİ, MERSİN AKKUYU’DA TEMELİ ATILAN NÜKLEER ENERJİ SANTRALİ’NİN YAPILMASINI PROTESTO ETTİ.

IHA

Eskişehir Halkevleri üyeleri, Mersin Akkuyu’da temeli atılan Nükleer Enerji Santrali’nin yapılmasını protesto etti.
İsmet İnönü Doktorlar Caddesinde toplanan Eskişehir Halkevleri üyeleri, geçtiğimiz günlerde temelleri Mersin Akkuya’da atılan Nükleer Enerji Santrali için protesto gösterisi yaptı. Grup, ellerinde tuttukları afiş ve Nükleer karşıtı yazıların bulunduğu dövizlerle ‘Nükleer’e hayır’, ’Nükleere inat yaşasın hayat’ şeklinde sloganlar attı. Daha sonra Eskişehir Halkevleri adına basın açıklaması yapan Gülfen Aldırmaz, İnsanlığın batışını gösteren nice felaketler yaşandığını söyledi. Aldırmaz, “1986’da Çernobil’de ve 2011 depreminden sonra Fukuşima’da ortaya çıkan nükleer felaketin rakamları bir yok oluş hikayesidir. 14 Nisan tarihinde protestoların gölgesinde temeli atılan Akkuyu Santrali’nin siyasi sorumlulukları bir kalkınma ve enerji masalıyla kara propagandalarını sürdürmektedir” şeklinde konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup, ellerindeki afiş ve dövizleri yere bırakarak vatandaşlara nükleer santralin yapılmaması gerektiğini yüksek sesle duyurmaya çalıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de ‘Nükleer’ Protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2015 tarihinde saat 19 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de ‘Nükleer’ Protestosu haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

28 Şubat 2020, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Güneş
  07:27
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı