GeriSpor Esat Yılmaer: Yıldızlar savaşı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esat Yılmaer: Yıldızlar savaşı

Esat YILMAER

Basketbolumuzun iki devi Efes Pilsen ile Tofaş'ın dünkü lig randevusu iki takımın şanlarına yakışan bir mücadeleye sahne oldu. Nefeslerin tutulduğu bu zevkli ve heyecanlı maçta, ligimizin yıldızları bize uzun süre belleklerden çıkmayacak bir şov sundular.

Dün lig sahnesinde başrole soyunan yıldızların takımlarını nerelere taşıdığını, giden bir maçı nasıl söküp aldıklarını bir kez daha görmenin keyfini yaşadık. Elbette bu yıldızların başında gelen isim İbrahim Kutluay idi. Son 5 dakikaya 10 sayı geride giren Efes'in kaptanı ‘‘Bu maç böyle bitmez’’ dedi. Maç boyu sürdürdüğü savaşçı ruhunun yanına skorer kimliğini de koyup son 5 dakikada tüm sorumluluğu üstlendi ve takımını zafere götürdü. Ağzı burnu kan içinde kalmasına rağmen mücadeleyi bırakmayan basketbolumuzun yıldızı İbrahim'in yanında dün bir de yıldız adayı sahne aldı. Ömer, verdiği mücadele ile takımını ateşleyip düşen savunmayı canlandırırken, yardımcı oyunculuktan başrole soyunan bir isim olduğunu kanıtladı.

Hakemler yakışmadı

Efes'in dağılıp hepimizi şaşırttığı San Fernando maçından kısa bir süre sonra böylesine toparlanması iyi bir ekip olduklarının kanıtı. Bizleri o maçta hayal kırıklığına uğratan Mulaömeroviç'in dünkü mükemmele yakın performansı da onun iyi bir oyuncu olduğunun en önemli göstergesi.

Maçı kazandım derken, Efes'in baskılı savunmasına teslim olup çok hata yapan Tofaş'ın dün sahneye sürdüğü yıldızları her zaman olduğu gibi Rivers ile Rimaç idi. Onlara Alper de katılınca Tofaş, uzun süre maçı önde götürdü. Ancak, Tofaş'ın 3 yıldızı, oyunun kritik son bölümlerinde gerekli yardımı alamayınca, İbrahim'in önderliğinde coşan Efes'e teslim oldular. Dünkü güzel mücadeleye hakemlerin kötü yönetimlerinin yakışmadığını ekleyelim.False