ANKARA HABERLERİ

Erdoğan: Kandil'dekiler, PKK, FETÖ 'Hayır' diyor 'Hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor? (1)

DHA
23.03.2017 - 15:06 |Son Güncelleme :
Erdoğan: Kandildekiler, PKK, FETÖ Hayır diyor Hayır diye aldatılanlar ne anlama geliyor? (1)
DHA

 "EY KILIÇDAROĞLU SENİN PARTİNİN GENEL BAŞKANLIĞINI YAPMIŞ OLAN İNÖNÜ TEK ADAMDI"

Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni anayasa ve referanduma ilişkin CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Tutturmuş bir tek adamdır gidiyor. Sözünü ettiği tek adam nerede ben de bilmiyorum. Ey Kılıçdaroğlu senin partinin genel başkanlığını yapmış olan İnönü tek adamdı. Kandil'dekiler, PKK, FETÖ 'Hayır' diyor. 'Hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor? Ha siz de onlarla berabersiniz. Kişi sevdikleriyle beraberdir. Olay bu. Bizim daha çok delinecek dağlarımız var. Bunu da biliniz. Daha inşa edilecek çok köprülerimiz var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan Federasyonu Üyelerini Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde kabul etti. Yeni anayasa ve referanduma ilişkin Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Tutturmuş bir tek adamdır gidiyor. Sözünü ettiği tek adam nerede ben de bilmiyorum. Çünkü anayasa değişikliğinde söz konusu olan seçimle işbaşına gelen görev süresi belli olan bir cumhurbaşkanı. Ey Kılıçdaroğlu senin partinin genel başkanlığını yapmış olan İnönü tek adamdı. Çünkü onlar başkasına hayat hakkı tanımıyorlardı" dedi.

"ONLAR ÇILGINA DÖNÜYOR BUNLARI TÜRKİYE NASIL YAPABİLİYOR DİYE"Türkiye'deki yatırımlara değinen Erdoğan, "Onlar çılgına dönüyor bunları Türkiye nasıl yaYeni anayasa ve referanduma ilişkin Erdoğan, pabiliyor diye. Almışlar yanlarına DEAŞ'ı, PKK'yı, FETÖ'yu onlarla beraber yürüyor. Bizimle baş edemeyeceksiniz. Milletimizle yürüyoruz" dedi.

"'HAYIR' DİYE ALDATILANLAR NE ANLAMA GELİYOR?"Erdoğan, "Kandil'dekiler, PKK, FETÖ 'Hayır' diyor. 'Hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor? Ha siz de onlarla berabersiniz. Kişi sevdikleriyle beraberdir. Olay bu. Bizim daha çok delinecek dağlarımız var. Bunu da biliniz. Daha inşa edilecek çok köprülerimiz var" diye konuştu.

"İDAM BANA GELİRSE ONAYLARIM"Erdoğan, "İdam konusunda kanaatimi söyledim. 16 Nisan'dan sonra Parlamentomuz idam ile ilgili kararı olumlu verir bana gelirse ben bunu onaylarım. Başı okşanacak çok yetimlerimiz var. Daha dökülecek çok terimiz var. Gerekirse vatan için istikbal için akıtılacak çok kanımız var. Yapacak çok işimiz var. Bunun için 16 Nisan'ın çok önemli olduğunu söylüyoruz" dedi.

(FOTOĞRAF)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Erdoğan: Kandil'dekiler, PKK, FETÖ 'Hayır' diyor 'Hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor? (1) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdoğan: Kandil'dekiler, PKK, FETÖ 'Hayır' diyor 'Hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor? (1) haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Temmuz 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:53
 • Güneş
  05:36
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:50
Sayfa Başı