GeriSpor EPİRDEN şöleni Antalya'da başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EPİRDEN şöleni Antalya'da başladı

EPİRDEN şöleni Antalya'da başladı
refid:20880616 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Konyaaltı Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Epirden 2012 Bayanlar Plaj Voleybolu Turnuvası 2. etabı, Antalya başladı.

Epirden 2012 Bayanlar Plaj Voleybolu Turnuvası'nın 2'nci etabı Antalya'da başladı. Konyaaltı Baki Beach 11 No'lu plajda oynanan maçlarda ikişer kişiden oluşan 8 takım mücadele ediyor.

Turnuvanın açılış törenine Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek katıldı. Turnuvanın organizatörü Hasan Uğur Epirden, turnuvayı birinci bitiren takıma 600 dolar, ikinciye 300 dolar ve üçüncüye ise 100 dolar para ödülü verileceğini söyledi. Epirden, turnuvada birinci olacak takımın, Türkiye Voleybol Federasyonu eski hakemlerinden Nurhan Çiftçibaşı adına verilen kupanın sahibi olacağını ifade etti.

Antalya'nın plaj voleybolu için çok uygun olduğunu ve Konyaaltı sahil şeridinin iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Hasan Uğur Epirden, başka ülkelerin daha kısıtlı imkanlarla plaj voleybolu yapmaya çalıştığını kaydetti. Epirden, turnuva için Konyaaltı Plajı'na özel kum getirdiklerini söyledi.

Turnuva maçları, 17.00-21.00 saatleri arasında oynanıyor. Hasan Uğur Epirden, turnuvada Bulgaristan, Ukrayna, Finlandiya, Polonya, İtalya ve Türkiye'den takımlar mücadele ediyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı'nda 5 yıl aradan sonra ilk kez resmi olarak plaj voleybolu oynandığını belirtti. Turnuvayı 132 ülke, internet aracılığıyla takip ediyor.

False