En iyi mobil oyunlar listesi - Sizi kendine kilitleyecek en iyi 10 android ve ios oyunu önerisi

Güncelleme Tarihi:

En iyi mobil oyunlar listesi - Sizi kendine kilitleyecek en iyi 10 android ve ios oyunu önerisi
Oluşturulma Tarihi: Eylül 28, 2020 18:58

İnternet çağı olan günümüzde bilgisayar kullanmayan neredeyse hemen hiç kimse kalmadı. Vakit geçirmek adına her yaştan kesimin bilgisayara kilitlenmesinin ardından her vakit yanında bulundurabildiği mobil oyunlar da gözde haline geldi. Bu bakımdan biz de sizleri için en iyi mobil oyunlar listesi çıkarmak suretiyle sizi kendine kilitleyecek en iyi 10 android ve ios oyun önerisini sizler için derledik.

Haberin Devamı

Mobil oyun severlerin en sevdiği oyunlar arasında yer alan bu oyunların en güzel özelliği mobil ortamda kolaylıkla oynanabilir özelliğe sahip olmalarıdır. Son yıllarda artan teknolojik gelişmeler sayesinde mobil telefonlarında hayli gelişmesi nedeni ile hız kesmeden oyun keyfi yakalanabilmektedir. Çevrim içi ve çevrimdışı oynama imkanı sunan ve 2020 yılına damgasını vuran ilk ona giren en iyi mobil oyun listesine bir göz atalım.

PUBG – Player Unknowns Batlegrounds

2017 yılında Breandan Greene tarafından tasarlanan oyun 2018 yılında Android ve İOS platformlarında mobil uygulamalar içerisinde yerini almıştır. Milyonlarca kişiyi etkisi altına alan bu oyun kişilerde bağımlılık yapmıştır. Savaş içeriği olan oyun 100 kişiyi içine dahil etmek suretiyle bir bölge üzerinde verilen harita aracılığı ile seçilen bölgeye giriş yaparak ekipmansız olarak oyun başlangıcı yapılmaktadır. Oyunun ilerleyen süreçlerinde savaşa dahil olmak için ekipman ihtiyacı doğduğundan ekipman toplamak suretiyle ilerleme kaydedilen oyun içinde start verdiğiniz andan itibaren heyecana atılabiliyorsunuz. Öncelikle kendini koruma ve ekip ile verilen mücadelede son kalan kişi birincilikle oyunu tamamlamak suretiyle kazanıyor.

Mobile Legends - bang bang

Haberin Devamı

Bir aksiyon oyunu olan mobile legends PEGI yapımıdır ve savaş mücadelesi sunumu ile karşımıza çıkmaktadır. Seçmiş olduğunuz karakteri güçlendirmek suretiyle karşı oyunculara üstün gelmeye çalışacağınız oyunu dilerseniz yakın arkadaşlarınız ile de oynayabilirsiniz. Strateji oyunu ile global turnuvalara katılabilirsiniz.

Call of duty mobile

Bilgisayar oyunları arasında efsane bir savaş oyunu olan oyun artık mobil uygulamalar içerisinde de bulunmaktadır.

Clash of clans

Efsanevi bir savaş ve strateji oyunudur.

Brawl stars

En fazla oynanan mobil oyunları arasında yerini alan brawl stars; elmas kapmaca, ödül avı, soygun gibi özel ve farklı modlarla savaşma olanağı sunmaktadır. Tek başına oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz.

Asphalt 9 – legends

Efsanevi bir yarış oyunudur. Farklı kamera açıları sunan oyun son yılların en iyi yarış oyunu olarak görülmektedir.

Clash royale

Dünyanın her yerinden gerçek oyuncularla savaşma olanağı sunan oyun stratejik içeriği ile beğeni topluyor.

Candy Crush Saga

Her yaş grubunun tercih ettiği oyunlar arsında yer almaktadır.

Fifa Mobile

Haberin Devamı

Çevrimiçi gerçek rakiplerle oynanan bir futbol oyunudur.

e-Football PES

Kendi takımınızı kurmak suretiyle lig ve şampiyona mücadelesi vereceğiniz oyun dünyada milyonlarca insan tarafından severek oynanan mobil oyunlar arasındadır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!