GeriEkonomi Yok böyle huzur hakkı! Ayda 300 bin lira
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yok böyle huzur hakkı! Ayda 300 bin lira

Yok böyle huzur hakkı! Ayda 300 bin lira
Abone Olgoogle-news

FİLO kiralama sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerin yaşadıkları mali sıkıntılara ilişkin tartışmalar sürerken, sektörün önemli oyuncularından Derindere Filo’da alınan bir karar dikkat çekici. Şirketten, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirime göre yönetim kurulu başkanı Özkan Derindere’ye aylık 300 bin liralık huzur hakkı ödenmesi kararlaştırıldı. Şirketten yapılan açıklamada ise, Özkan Derindere'nin kâr payı almadığı, kendisine 4 yıldır huzur hakkı ödendiği kaydedildi.

DERİNDERE Turizm Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, geçen günlerde yaptığı olağanüstü genel kurulunun ardından alınan kararlara ilişkin toplantı tutanağı KAP’a bildirildi.

Tutanağa göre, Derindere AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Derindere’ye, 1 Ağustos’tan başlamak üzere aylık 300 bin lira huzur hakkı ödenmesine karar verildi. Genel Kurul’da şirketin yönetimine üç yıllık süre ile seçilen isimler arasında Özkan Derindere’nin yanı sıra Aytekinhan Yıldırıcı ve Harun Çay da seçildi. Tutanağa göre Yıldırıcı ve Çay için herhangi bir huzur hakkı belirlenmedi.

Yok böyle huzur hakkı Ayda 300 bin lira

İSTİFASI ONAYLANDI

Genel Kurul’da ayrıca, Yönetim Kurulu Üyesi Deren Derindere’nin istifası onaylandı. KAP'a göre, Derindere AŞ’nin yüzde 47 hissesi Özkan Derindere’ye, yüzde 53 hisse ise Derindere Otomotiv AŞ’ye ait.

Filo kiralama sektörünün önemli oyuncularından biri olan Derindere Filo’nun temeli 20 yıl önce atıldı. Şirketin sitesindeki bilgiye göre, filosundaki araç sayısı 36 bin.

KÂR PAYI ALMIYOR, HUZUR HAKKI ÖDENİYOR

Hürriyet'in haberine ilişkin Derindere AŞ'den yapılan açıklamada ise "Şirket halka açık bir şirket değil. Sayın Özkan Derindere şirketten ayrıca kâr payı almadığı için son 4 yıldır kendisine huzur hakkı ödeniyor. Her genel kurulda huzur hakları yeniden belirlenerek, KAP’a gönderilen açıklamada, zorunlu olarak belirtilmesi gereken önemli bir yükümlülüktür" denildi.

GEÇEN YIL İÇİN 169 BİN LİRA

Yok böyle huzur hakkı Ayda 300 bin lira


Şirketin geçen yıl yapılan genel kurulunda ise, Özkan Derindere'ye aylık 169 bin lira huzur hakkı ödenmesi kararlaştırılmıştı.

 SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (29.08.2018)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle